رشت – مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان از شناسایی ۵۰۸ واحد صنفی و خدماتی متخلف در استان و معرفی آنها به مراجع قضایی از بیست و پنجم آبان ماه گذشته ( بعد از اصلاح قیمت بنزین و سهمیه بندی آن) تا ۲۱ آذرماه جاری خبر داد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا

 منصور انصاری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: از  بیست و پنجم آبان ماه گذشته تاکنون؛ ۴۸۵ اکیپ  متشکل از نیروهای دستگاه های مربوطه یک هزار و ۵۷۱ بازرسی  در استان انجام دادند که  از این تعداد ۵۰۸  واحد صنفی و غیر صنفی متخلف و ۹۰۷ واحد نیز بدون تخلف شناسایی شد.

 وی عمده تخلفات را درج نکردن قیمت، گرانفروشی ، کم فروشی و عدم صدور رسید عنوان و تصریح کرد:  به ۱۵۶  مورد نیز تذکر داده شد تا اشکالات  قابل رفع  را برطرف کنند.

وی حضور قضات به همراه  گروه های  گشت های مشترک را از ویژگی های این  دوره از بازرسی ها عنوان و تصریح کرد:  در این دوره از بازرسی ها،  ظرف کمتر از  یکهفته به پرونده متخلفان رسیدگی می شود و در بیشتر گشت ها ، قضات حضور داشته و  در همان محل به پرونده رسیدگی کرده و حکم صادر می کنند.

انصاری  تصریح کرد:  از زمان آغاز بازرسی ها تا کنون افزون بر ۹۰ درصد پرونده ها رسیدگی و متخلفان  بیش از یک  میلیارد و ۵۰۰  تومان جریمه شدند.

 وی با اشاره به  اجرای این طرح  تا  بیست و پنجم آذرماه  اعلام کرد: مردم می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلفی در زمینه کالا و خدمات با سامانه ۱۲۴ سازمان صمت و یا ۱۳۵ تعزیرات تماس بگیرند.