ایسنا/گیلان رئیس یگان حفاظت محیط زیست گیلان گفت: برخورد با شکارچیان متخلف پرندگان مهاجر افزایش یافته است.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا

ساسان اکبری پور در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه براساس مشاهدات عینی جمعیت پرندگان مهاجر مطلوب است گفت: باتوجه به کاهش دما شاهد ورود دسته های پرندگان مهاجر از گونه های حمایت شده مانند قو، پلیکان و غازهای هوایی در مناطق تحت مدیریت از جمله پناهگاه حیات وحش سلکه، سرخانکل، امیرکلایه و پارک ملی بوجاق هستیم.

وی ادامه داد: این مناطق تا پایان فصل مهاجرت به عنوان زیستگاه امن و محلی مناسب برای تغذیه، استراحت، زمستان گذرانی این پرندگان است تا در پایان فصل مهاجرت این پرندگان برای بازگشت به زیستگاه های اصلی خود آماده باشند.

رئیس یگان حفاظت محیط زیست گیلان، خاطرنشان کرد: پایش و گشت‌های محیط بانان از تالاب‌ها و آبگیرها برای برخورد با شکارچیان متخلف افزایش یافته و در دستور کار پرسنل یگان حفاظت محیط زیست قرار گرفته است.

وی گفت: امروز در اجرای گشت مشترک و کنترل و پایش، در مناطق تحت مدیریت حوزه تالاب و حاشیه این مناطق پس از انجام عملیات کمین و در نهایت تعقیب و گریز، شکارچیان غیرمجاز دستگیر شدند.

اکبری پور افزود: متخلفان با هویت مشخص بدون اخذ پروانه شکار و بر خلاف ضوابط در روز ممنوع شکار با به همراه داشتن اسلحه قاچاق و سلاح تک لول قصد ورود به مناطق حفاظت شده و شکار داشتند که با حضور به موقع ماموران محیط زیست پیش از هر گونه کشتار پرندگان مهاجر دستگیر و اسلحه های آنان توقیف و ضبط شد.

وی گفت: متخلفین به جهت رسیدگی به پرونده و طی مراحل قانونی تحویل مراجع ذیصلاح خواهند شد.