آستارا – امام جمعه آستارا گفت: مسئولیت مسائل فرهنگی در محیط اداره‌ها بر عهده مسئولان آنهاست و باید دستگاه‌های اداری با رعایت کامل حجاب و عمل به امر به معروف و نهی از منکر، در ترویج آداب و آموزه‌های اسلامی و اخلاقی پیشگام باشند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا روز یکشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی در دفتر امام جمعه آستارا اظهار کرد: فرهنگ بر بسیاری مسائل اجتماعی مقدم است و نفوذ فرهنگ غلط، باعث آسیب به جامعه می‌شود.

وی بیان کرد: شورای فرهنگ عمومی، نهادی بسیار حساس و مصوبات آن لازم الاجراست اما به مصوبات آن، به مقدار لازم توجه نمی شود.

وی گفت: موسیقی، اصلاح کننده فرهنگ نیست و باید با اجرای موسیقی زنده و بدحجابی در برخی رستوران ها مقابله شود و تشخیص اجرای کنسرت در آستارا بر عهده مسئولان شهرستان باشد.

امام جمعه آستارا افزود: برگزاری مجالس عروسی در باغ ها باعث ترویج بی بند و باری و بی عفتی در جامعه می شود و این روند باید خاتمه یابد و نیروی انتظامی در این جهت اقدام کند.

حافظ نیا گفت: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، اهمیت زیادی دارد و مسئولان باید بدون جانبداری و تبلیغ داوطلب خاص، برای تقویت مشارکت تلاش کنند.

فرماندار آستارا هم بیان کرد: آستارا مهد فرهنگ کشور بوده و به عنوان پیشانی نظام، در حوزه کتاب و نهادینه کردن مسائل فرهنگی همواره درخشیده است.

حسن رستم زاد افزود: فضای مجازی به تعبیر مقام معظم رهبری واقعی‌ترین فضاست و اگر فرهنگ، زیربنای تمام مسائل باشد، کشور به معنای واقعی توسعه خواهد یافت.

وی گفت: ستاد اربعین استان گیلان به واسطه عملکرد خوب شهرستان آستارا در استقبال از زائران خارجی اربعین، به عنوان یکی از سه استان برتر کشور مورد تقدیر قرار گرفته است.

وی ادامه داد: شهرهای آستارا و لوندویل در حوزه ساماندهی فرهنگی ساحل ها در استان و کشور، عملکرد مثبت داشته اند و تلاش مسئولان در اجرای برنامه های فرهنگی باید بیشتر شود.

فرماندار آستارا افزود: دوم اسفند روز پیروزی نظام، انقلاب و مردم خواهد بود و مردم با شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی، زمینه ناامیدی دشمنان را فراهم خواهند کرد.

 شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.