آستارا – معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار آستارا تدوین طرح‌های پژوهشی و فناورانه در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی را به منظور توسعه این شهرستان خواستار شد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا

کامبیز لقمانی مقدم روز یکشنبه در جلسه هماهنگی هفته پژوهش در فرمانداری آستارا اظهار کرد: پژوهش و تحقیق از عوامل موثر در پیشرفت جوامع بشری و موتور محرکه فعالیت های علمی است و باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی افزود: توسعه همه جانبه بدون بهره گیری مناسب از یافته های پژوهشی ممکن نخواهد بود و نظام تعلیم و تربیت در شناسایی و شکوفایی استعدادهای پژوهشگر نقش مهمی دارد و ایجاد بستر پژوهش در مدارس و دانشگاه ها ضروری است.

وی بیان کرد: رکن اصلی مدرسه، مرکز علمی و دانشگاهی پژوهش و کارهای تحقیقاتی است و موفقیت های جامعه بشری در علم، فناوری، تولیدات علمی و اختراعات از ثمرات تحقیق و پژوهش دانشمندان و عالمان است.

لقمانی مقدم گفت: تا پایان هفته جاری نمایشگاه دستاورد های فناوری و پژوهش در سالن معراج اداره ارشاد آستارا برگزار و از پژوهشگران برتر این شهرستان در سالن شهرداری تجلیل خواهد شد.

مدیر آموزش و پرورش آستارا هم گفت: با بهره گیری از ظرفیت عظیم استعدادهای مدارس، می توان برنامه های علمی را پیگیری کرد و در این راستا مدیران و معلمان مدارس باید همکاری کنند.

سجاد موسوی افزود: پویایی جامعه با تحقیق و پژوهش امکان پذیر است و نیاز به پژوهش و پژوهشگر، بیش از پیش احساس می‌شود و اجرای برنامه‌های پژوهشی در مدارس، روحیه تحقیق را در کودکان و نوجوانان نهادینه خواهد کرد.

۲۲ تا ۲۹ آذرماه هفته پژوهش است.

شهرستان بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان قرار دارد و ۱۸ هزار دانش آموز در ۱۵۰ مدرسه آن به تحصیل علم مشغول هستند.