ایسنا/گیلان رئیس روابط عمومی دانشگاه گیلان گفت: بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده از  پایگاه رتبه بندی بین المللی دانشگاه های سبز دنیا دانشگاه گیلان در جمع ۳ دانشگاه برتر سبز کشور قرار گرفت.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا

سعید رهسپار در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده از  پایگاه رتبه بندی بین المللی دانشگاه های سبز دنیا “GreenMetric” که در دانشگاه دولتی اندونزی مستقر است، دانشگاه گیلان با حضور پررنگ خود برای سومین بار متوالی در این نظام رتبه بندی، با ارتقای ۶۵ پله ای در رتبه بندی سال ۲۰۱۹ نسبت به سال ۲۰۱۸، رتبه ۱۹۸ را در جمع دانشگاه های سبز جهان و رتبه سه در میان دانشگاه های سبز کشور در سال جاری از آن خود کرد.

وی تصریح کرد: دانشگاه گیلان با بهره گیری از مدیریت و برنامه ریزی صحیح در خصوص حمایت از محیط زیست و الگوسازی برای کاهش مصرف انرژی و گازهای گلخانه ای به ترتیب موفق به کسب رتبه های دو،سه و چهار ملی در شاخص‌های آموزش، حوزه ی اقلیم، انرژی و مدیریت زیرساخت بین ۲۲ دانشگاه ایرانی صاحب صلاحیت در این رتبه بندی شده است.

رئیس روابط عمومی دانشگاه گیلان با بیان اینکه رتبه بندی جهانی دانشگاهی گرین متریک با هدف ارائه چشم انداز جامع از شرایط و سیاست های مرتبط با محیط زیست و توسعه پایدار در دانشگاه های کشورهای مختلف راه اندازی شده خاطرنشان کرد: از سال ۲۰۱۰ میلادی به صورت سالانه از شش شاخص کلیدی (محیط زیست و زیرساخت، انرژی و تحقیقات اقلیمی، مدیریت پسماند، آب، حمل و نقل، آموزش) برای ارزیابی استفاده می کند.

رهسپار یادآور شد: گرین متریک ابزاری برای جلب توجه مدیران و سیاستگذاران در محیط های دانشگاهی فراهم کرده و سالانه بیش از ۱۰ هزار موسسه توسط این نظام رتبه بندی ارزیابی می شوند و در نهایت فهرست موسسات برتر انتشار می یابد. این فهرست در سالجاری؛ ۷۸۰ موسسه از ۸۵ کشور در سراسر جهان را شامل می شود که در این میان؛ دانشگاه وخنینگن هلند، دانشگاه آکسفورد انگلستان و دانشگاه کالیفرنیا-دیویس رتبه های برتر جهانی را از آن خود کرده اند.