رضوانشهر- آئین سوگواری به مناسبت سالروز رحلت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها، با حضور جمعی از اهل تشیع و تسنن پره سر و رضوانشهر در محل مجتمع فرهنگی تربیتی آستان مقدس قم واقع در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا

  از رضوانشهر، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تالش طی سخنانی در این جلسه گفت: وجود مبارک حضرت فاطمه معصومه و امام رضا علیه السلام برای مردم ایران برکات زیادی دارد که قابل وصف نمی باشد.

 حجت الاسلام نادریوسفی مطلق، ضمن برشمردن فضایل حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها گفت: امروز از تمام نقاط دنیا، افراد برای کسب علم و معنویات به قم می آیند و در جوار این بانوی بزرگ به علم آموزی مشغول هستند.

 وی گفت: کشورما هر چه دارد از عنایت معصومان و بزرگانی مانند امام رضا (ع) و حضرت فاطمه معصومه (س) است و امروز وجود این نعمت بزرگ الهی، شهر مقدس قم را در کانون توجه جهانی و به عنوان قطب فرهنگی جهان اسلام قرار داده است.

 رئیس اداره تبلیغات اسلامی تالش ادامه داد: حضرت فاطمه معصومه (س) مانند ستاره ای درخشان و گوهری گرانبها در آسمان ایران اسلامی و قم می درخشد و روز به روز پرتو شعاع نورانی این فرزند امام، تابان تر و برکات آن فزون تر می گردد.

 حجت الاسلام یوسفی مطلق گفت: هر کجا که معصومان و فرزندان آنان حضور داشته باشند آنجا محفل علم و انس با معارف دینی است و مردم ما نیز با استقبال از این بزرگان و توسل به حرم های نورانیشان، به خوبی قدردان این نعمت ها می باشند.

 وی در ادامه با اشاره به وقایع متعدد برای کشور ما در طول تاریخ انقلاب اسلامی گفت: لطف الهی همواره شامل حال مردم ایران بوده است و در حوادث اخیر هم عده ای قصد اغتشاش در داخل کشور را داشتند که با حضور به موقع مردم و هوشیاری رهبر معظم انقلاب اسلامی همه توطئه های آنان نقش بر آب شد.

 در سال ۲۰۱ قمری درپی انتقال اجباری امام رضا(ع) پیشوای هشتم شیعیان به خراسان، حضرت معصومه(ع) بعد از یک سال تحمل دوری برادر بزرگوارش از مدینه منوره عازم خراسان شد.

 حضرت فاطمه معصومه(س) در طول مسیر به علت رخداد وقایعی به شدت بیمار شد و از کاروانیان خواست تا او را به شهر قم برسانند.

 آن حضرت در ۲۳ ربیع الاول سال ۲۰۱ قمری به شهر قم وارد شده و مورد استقبال عده کثیری از مردم مشتاق و شیفته اهل بیت(ع) قرار گرفت، آن بزرگوار بعد از ۱۷ روز اقامت در منزل موسی بن خزرج که به «بیت النور» شهرت یافت، در دهم ربیع الثانی سال ۲۰۱ هجری دیده از جهان فرو بسته و در «باغ بابلان» قم دفن شد.

 اخت الرضا، راضیه، مرضیه، معصومه، تقیه، نقیه، رشیده از القاب آن حضرت می باشد، معصومه لقب مشهور ایشان است، در روایتی نقل شده از سوی حضرت امام رضا(ع) آمده است: هر کس حضرت معصومه را در قم زیارت کند مانند کسی است که مرا زیارت کرده است.

 شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است که حدود نیمی از این جمعیت را برادران و خواهران اهل سنت شافعی مذهب تشکیل می دهند.