ایسنا/گیلان رئیس آموزش و پرورش بندرانزلی با تاکید بر اینکه تقریبا همه مدارس شهری و روستایی انزلی دارای سیستم گرمایش از طریق شوفاژ و دارای موتورخانه هستند، گفت: بخاری نفتی در هیچکدام از مدارس شهری و روستایی نداریم.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا

سیدحسین دریابکی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در حال حاضر ۱۴۶ مدرسه تحت مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بندرانزلی در زمینه تحصیل دانش آموزان فعالیت دارند و با توجه به فرارسیدن فصل سرما تمهیدات لازم برای گرمایش همه کلاس های درس و ایجاد محیط مناسب آموزشی در مناطق شهری و روستایی انجام شده است.

وی با تاکید بر اینکه تقریبا همه مدارس شهری و روستایی انزلی دارای سیستم گرمایش از طریق شوفاژ و دارای موتورخانه هستند، گفت: ۹ مدرسه در سطح شهرستان وجود داشت که با سیستم گرمایشی بخاری گازی در فصل زمستان محیط تحصیل را برای حضور دانش‌آموزان آماده کرده بود که از این تعداد دو مدرسه به همت سازمان نوسازی مدارس استان تجهیز و تبدیل به گرمایش از طریق شوفاژ شده است.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان بندرانزلی با تاکید بر اینکه بخاری نفتی در هیچکدام از مدارس شهری و روستایی نداریم، یادآور شد: بندرانزلی جزو شهرستان هایی است که از سیستم گرمایشی خوب مدارس برخوردار است.

دریابکی ادامه داد: با توجه به نوع آب و هوای منطقه انزلی سیستم های گرمایش شوفاژ خیلی سریع پوسیده می‌شوند که این مسئله نیز مورد توجه قرار دارد و در اسرع وقت رسیدگی لازم انجام خواهد شد تا در فصل های پاییز و زمستان شاهد سرد شدن کلاس‌های درس و به وجود آمدن مشکل برای حضور دانش آموزان در مدارس نباشیم.

وی با بیان اینکه امسال دو مدرسه دارای مشکل در زمینه فرسودگی تجهیزات گرمایشی بودند، عنوان کرد: به همت سازمان نوسازی مدارس استان و استفاده از ظرفیت خیرین و با کمک یکی از اولیای دانش آموزان، سیستم گرمایشی این مدارس نیز تجهیز و به شوفاژ مجهز شد.

رئیس مدیر آموزش و پرورش بندرانزلی با تاکید بر اینکه طی چند سال اخیر خوشبختانه هیچ حادثه‌ای در خصوص سیستم گرمایشی کلاس های درس در مناطق شهری و روستایی شهرستان نداشتیم، خاطرنشان کرد: سیستم موتورخانه حادثه‌ساز نیست و با انجام اقدامات لازم در فصل سرد سال، همه کلاس ها در شهرستان انزلی گرم هستند.