رشت-ایرنا-سرپرست فرمانداری شهرستان آستانه اشرفیه گفت: توجه به مقوله تحقیق و پژوهش در دانشگاه ها ضروری است و این مهم باید مورد دقت دانشجویان و اساتید قرار بگیرد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا

یونس محمودی روز شنبه در آیین بزرگداشت هفته پژوهش و فن آوری  و همچنین روز دانشجو  در محل دانشگاه پیام نور آستانه اشرفیه با بیان این که توجه به تحقیق و پژوهش  در توسعه همه جانبه کشور موثر است اظهار داشت: برای تحقق این امر باید از تمامی امکانات و به ویژه ظرفیت های علمی موجود در دانشگاه ها استفاده شود.

وی با تاکید بر اینکه دانشجویان برای انجام کارهای پژوهشی باید تشویق شوند خاطرنشان کرد: این تحقیق ها بایستی در راستای تامین نیازهای جامعه به انجام برسد.

محمودی  تصریح کرد: تحقیق و پژوهش ضامن اعتلای ایران اسلامی در عرصه های مختلف داخلی و بین المللی است و به سرعت پیشرفت جامعه کمک می کند.

وی همچنین ضمن گرامیداشت فرا رسیدن شانزدهم آذرماه روز دانشجو از  دانشجویان خواست تا با تلاش و کسب علم و دانش در راه پیشرفت و توسعه کشور گام بردارند.

در ادامه این آیین نیز جلسه پرسش و پاسخ با حضور نماینده شهرستان ، امام جمعه ، مسئولان ادارات و نهادها ، دانشجویان و استادان دانشگاه برگزار شد.

همچنین بر اساس گزارش دیگری  از خبرنگار ایرنا ، نمایشگاهی با عنوان فن بازار به مناسبت هفته پژوهش و فن آوری در دانشگاه آزاد اسلامی آستانه اشرفیه برگزار شد.

در این نمایشگاه که تا پایان هفته پژوهش در محل دانشگاه آزاد اسلامی این شهر برپا خواهد بود، محصولات صنایع دستی دانشجویان این دانشگاه در معرض دید علاقه مندان قرار گرفت.

حصیر بافی ، صنایع چوب، مرواربافی ، مجسمه سازی ، عروسک سازی ، لوازم زینتی از جمله آثار ارائه شده توسط دانشجویان در این نمایشگاه است ، ضمن آنکه در حاشیه این نمایشگاه ، انواع غذاهای محلی نیز به علاقه مندان عرضه می شود.

حدود ۴ هزار و ۵۰۰ نفر از دانجشویان در ۴ دانشگاه آزاد اسلامی ، مهر آستان، پیام نور و دانشکده فنی و حرفه ای شهرستان آستانه اشرفیه مشغول تحصیل اند.

شهرستان آستانه اشرفیه با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر در شرق استان گیلان واقع شده است.