ایسنا/گیلان نماینده ارشاد اسلامی گیلان در حوزه رشت از تشکیل ۶۲ باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان در رشت خبر داد و گفت: اعضای این باشگاه ها می توانند با ۵۰ درصد تخفیف تا سقف ۶۰ هزار تومان کتاب خریداری کنند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا

محمد حسن پور در گفت وگو با ایسنا، از تشکیل ۶۲ باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان در رشت خبر داد و اظهار کرد: چهارمین دوره جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان گیلان از تیرماه امسال آغاز شده و تا اسفندماه ۹۸ ادامه دارد.

وی افزود: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان برای چهارمین سال پیاپی جام باشگاه‌های کتاب و کتابخوانی کودک و نوجوان را در سطح استان برگزار می‌کند که تاکنون ۶۲ مجوز ثبت باشگاه از سوی این اداره‌کل صادر شده است.

نماینده اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در حوزه شهرستان رشت با بیان اینکه جام باشگاه های کتابخوانی با برگزاری چندین کارگاه کتابخوانی در مرداد و شهریور ۹۸ برای مربیان داوطلب آموزش و پرورش، مربیان بسیجی سپاه قدس رشت، مددکاران و مربیان مهدهای کودک شهری و روستایی و کتابخانه ها و کانون های پرورش فکری آغاز شد، گفت: این مربیان جام باشگاه های کتابخوانی را به کودکان و نوجوانان مراکز خود معرفی و باشگاه های کتابخوانی را ثبت کردند.

حسن‌پور تصریح کرد: اعضای این باشگاه ها می توانند با ۵۰ درصد تخفیف تا سقف ۶۰ هزار تومان کتاب خریداری کنند و پس از چند ماه لذت کتابخوانی و تولید نامه و فیلم کوتاه موبایلی در رقابت شهر و استان و کشور شرکت داشته باشند.

وی هدف از اجرای طرح «باشگاه کتابخوانی» را تعمیم فرهنگ کتاب و کتابخوانی دانست و تصریح کرد: در دوره چهارم با حمایت اداره آموزش و پرورش ناحیه دو رشت و همکاری مدیر و معلمان مدرسه محمود مشخ، چهار باشگاه کتابخوانی در این مدرسه فعالیت خود را آغاز کردند که ۶۰ کودک در این مدرسه عضو باشگاه کتابخوانی شدند و هفته ای یکبار کتاب خوانده و به نویسندگان کتاب ها نامه می نویسند و با معرفی فیلم کوتاه موبایلی کتاب ها را به همسالان خود معرفی می کنند.

این مسئول فرهنگی با  بیان اینکه باید فرهنگ کتابخوانی در بین نسل کودک و نوجوان به عنوان آینده سازان این مرز و بوم نهادینه و تبدیل به رفتار آنان شود، گفت: در طرح مذکور علاوه بر افزایش مهارت خواندن و نوشتن کودکان با معرفی کتاب در قالب فیلم کوتاه موبایلی، اعتماد به نفس بالاتری به دست می آورند.