ایسنا/گیلان رئیس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود گفت: شهروندان در صورت مشاهده حیوانات وحشی در مناطق شهری و مسکونی را به اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان اطلاع دهند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا

امین نجات در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه اکوسیستم های لنگرود از مکان های امن زمستان گذارنی پرندگان مهاجر محسوب می شوند، گفت: براساس مشاهدات عینی امسال جمعیت فرودآمده پرندگان مهاجر در این شهرستان همانند سال گذشته است.

وی افزود: برآورد دقیق میزان جمعیت این پرندگان پس از سرشماری دقیق اطلاع رسانی خواهد شد.

نجات در ادامه با اشاره به اینکه مردم نسبت به حفاظت از پرندگان مهاجر توجه و حفاظت بیشتری دارند، خاطرنشان کرد:امروز یک قطعه پلیکان خاکستری که توسط شهروند علاقمند به محیط زیست تحویل اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لنگرود شده بود، پس از بهبود در تالاب امیرکلایه لاهیجان رهاسازی شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود تصریح کرد: این پلیکان توسط دوستداران محیط زیست به این اداره تحویل داده شده بود که با هماهنگی ماموران یگان حفاظت پاسگاه امیرکلایه، در تالاب امیرکلایه لاهیجان رهاسازی شد. 

وی اظهار کرد: جمعیت پرندگانی نظیر پلیکان خاکستری همواره کم است زیرا شهرستان لنگرود در کریدور مسیر مهاجرت این پرنده قرار ندارد و گهگاهی شاهد فرود این پرندگان هستیم.

نجات ادامه داد: پلیکان ها از بزرگترین پرندگان دنیا هستند که توانایی پروازکردن دارند. پلیکان ها پرندگانی آبزی هستند بنابراین زیستگاه آن ها دریاچه های آب شیرین و لب شور، رودخانه های بزرگ و دهانه آن ها و سواحل دریا است. 

نجات در پایان از همه شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده حیوانات وحشی در مناطق شهری و مسکونی موضوع را در اسرع وقت به اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان اطلاع دهند.