آستارا – مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان اظهار کرد: ۵۷۷ هزار و ۸۸۲ گردشگر خارجی از ابتدای سال جاری تا اول آذرماه، از مرز زمینی آستارا وارد ایران شده‌اند و این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۴۵.۵۰ درصد رشد داشته‌است.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا

گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان حاکی است که شهرود امیر انتخابی روز دوشنبه در بررسی ماندگاری گردشگران در شهرهای گیلان گفت: امسال شهرستان مرزی بندر آستارا بعد از رشت و انزلی، رتبه سوم جذب گردشگر اقامت‌کننده در استان را به خود اختصاص داده‌است.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تا اول آذرماه، چهار ‌میلیون و ۳۱۲ هزار و ۲۵۱ گردشگر در شهرستان آستارا اقامت کرده و این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸.۷۹ درصد رشد داشته است.

موقعیت مرزی، نزدیکی به استان اردبیل، جاذبه های طبیعی و اقتصادی نظیر ساحل دریای خزر و طرح های سالمسازی آن، بازار ساحلی، پارک ها و تفرجگاه های سرسبز، نمایشگاه های دائمی و فصلی صنایع دستی، باغ پرندگان، بهشت کاکتوس ها، تالاب استیل و گردنه حیران از عوامل پذیرش گردشگر در آستاراست و در تابستان، اغلب پیاده روهای نوار ساحلی این شهرستان با چادرهای مسافرتی اشغال می شود.

پردل امیری نژاد رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آستارا در تیرماه امسال از استقرار ۵۰ هزار چادر مسافرتی در کمپینگ ها، معابر عمومی و فضاهای سبز این شهرستان خبر داده بود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی و لوندویل و با ۱۸ و نیم کیلومتر نوار ساحلی دریای خزر، در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و از مناطق گردشگرپذیر ایران است.