رشت –  رئیس ستاد انتخابات گیلان گفت: در دومین روز از ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس ۳۱  داوطلب انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با حضور در حوزه های انتخابیه استان نام نویسی کردند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا

 محمود قاسم‌نژاد دوشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  با اشاره به اینکه ثبت نام در مراکز حوزه‌های انتخابیه در محل فرمانداری‌ها از ساعت ۸ تا ۱۸ انجام شد ، اظهار داشت:  روز گذشته ۲۷ داوطلب نمایندگی مجلس ثبت نام کرده بودند که ثبت نام چهار نفر دیگر نیز روز گذشته نهایی شد که شمار ثبت نام کنندگان در نخستین روز  به ۳۱ نفر رسید.

وی ادامه داد: از تعداد ثبت نام کنندگان در دومین روز ، ۲۷ داوطلب مرد و چهار نفر زن بوده اند.

 به گفته رئیس ستاد انتخابات گیلان؛ این آمار تا ساعت ۱۸ امروز احصاء شده و ممکن است شمار ثبت نام کنندگان نهایی در دومین روز افزایش یابد .

 ثبت نام از داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در مراکز حوزه های انتخابیه در محل فرمانداری ها از ساعت هشت تا ۱۸ انجام می شود و این فرآیند تا شانزدهم آذرماه جاری ادامه می یابد.

رئیس ستاد انتخابات گیلان به داوطلبان توصیه کرد که برای سهولت ثبت نام و اجتناب از هرگونه معطلی هنگام مراجعه ، مدارک اعلام شده و لازم از قبیل کارت ملی، شناسنامه،‌ عکس و مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا معادل آن را به همراه داشته باشند.

وی با یادآوری شرایط نمایندگی گفت: برای هر دوره نمایندگی جهت اعمال تبصره ۳ ماده ۲۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، یک مقطع تحصیلی مورد قبول است ضمن آنکه همه جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا و رزمندگان دارای حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه ، از یک مقطع تحصیلی بالاتر برخوردار می‌شوند.

به گفته قاسم نژاد؛ حدود دو هزار و ۵۶۰ شعبه برای اخذ آرای مردم در ۱۶ شهرستان شامل ۱۱ شهرستان به عنوان مرکز حوزه انتخابیه و پنج شهرستان فرعی پیش بینی شده است.

استان گیلان با ۱۶ شهرستان، دارای ۱۱ حوزه انتخابیه و۱۳ کرسی نمایندگی در خانه ملت است.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، دوم اسفندماه امسال برگزار می شود

ثبت نام داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تا شانزدهم آذرماه جاری ادامه دارد.

در نخستین روز از ثبت نام، ۲۷ نفر از داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند.