رشت – معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان گیلان گفت : کانون های مردم نهاد باید مطالبه گر باشند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا

هاشم اسماعیلی عصر دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : کانون های مردم نهاد باید تقاضاهای خود را از طریق مجمع سمن های مردم نهاد جوانان استان پیگیری کنند و خواسته های خود را به گوش مسئولان برسانند.

وی افزود : در همین راستا کارگاه آشنایی با قوانین و مقررات سازمان های مردم نهاد جوانان با همکاری کانون مردم نهاد رویش بهار زندگی جوان و کانون مهر گستران در رشت برگزار که در این کارگاه مروری بر اساسنامه سازمان های مردم نهاد، روش های تامین مالی سمن ها ، وظایف شورای مرکزی و بازرس ، آموزش گام به گام ثبت شرکت و اخذ شناسه ملی عنوان شد.

وی ادامه داد : همچنین نحوه  انتشار آگهی های قانونی در روزنامه ه­ای کثیرالانتشار، قوانین مالیاتی حاکم بر سازمان های مردم نهاد ، تشکیل پرونده مالیاتی و طریقه اخذ کد اقتصادی ، ضرورت تسلیم اظهارنامه مالیاتی و شیوه افتتاح حساب بانکی شخص حقوقی سمن ها در این کارگاه مطرح شد. 

وی بیان کرد : پذیرش طرح های کاربردی و پژوهشی کانون های مردم نهاد جوانان مستلزم ثبت شناسه و حساب شخص حقوقی کانون ها می باشد و در این صورت این سازمان ها می توانند در این حوزه ها فعالیت کنند. 

اسماعیلی در ادامه به سمن های موجود در گیلان اشاره و خاطرنشان کرد: ۹۹ سازمان مردم نهاد از اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان اعتبارنامه اخذ کرده اند اما از این تعداد ۷۲ سمن فعال است و ضرورت دارد سازمان های مردم نهاد کارگاه های آموزشی را با محوریت کارآفرینی اجتماعی برگزار کنند.

معاون اداره کل ورزش و جوانان گیلان اظهار کرد : همچنین ۱۰ مرکز تخصصی مشاوره ازدواج با مشارکت اداره کل ورزش و جوانان گیلان راه اندازی شده و این کارگاه ها در آموزش مهارت های ازدواج و پیشگیری از طلاق، گام های مهمی برداشته اند.