ایسنا/گیلان رییس اصناف گیلان گفت: باید حمایت از کالای ایرانی تداوم داشته باشد زیرا موجب رونق اقتصاد تولیدکنندگان و صنعتگران داخل کشور و در نتیجه رونق اقتصادی در همه بخش ها خواهد شد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا

جلال الدین شکریه در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه یکی از دلایل مهم پیشرفت و رونق اقتصادی در بخش تولید و صنعت کشورهای پیشرفته حمایت مردم آن کشورها از تولیدات داخلی است، گفت: مردم ما نیز نسبت به این مساله آگاه تر شده اند و نسبت به خرید کالای ایرانی رغبت بیشتری دارند.

وی افزود: لازم است فرهنگ سازی های موثرتری برای حمایت و خرید کالای ایرانی صورت بگیرد و یکی از مولفه های مهم ترویج این فرهنگ آموزش است.

شکریه با بیان اینکه حمایت از کالای ایرانی حمایت از تولیدکننده ایرانی و صنعت ملی را به همراه دارد، خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان نیز باید با ارتقای کیفیت محصولات خود محصولات بهتر به مردم عرضه کنند تا حمایت های مردمی در خرید از کالای داخلی نیز تدام داشته باشد.

وی تصریح کرد: تولید کالاهای باکیفیت و صادراتی از اولویت های کاری تولیدکنندگان باشد و با توسعه این امر شاهد خواهیم بود که بازارهای بیشتری در کشورهای دیگر از آن گیلان خواهد شد.

رئیس اصناف گیلان گفت: با توسعه ساخت کالاهای باکیفیت ایرانی نیز می توان فروشگاه های مخصوص فروش کالای ایرانی و برندهای معتبر ایرانی نیز فراهم کرد.

وی با اشاره به اینکه قابلیت بخش تولیدگیلان و صنعت گیلان برای حضور در بازارهای خارجی بسیار زیاد است، گفت: در گذشته ای نه چندان دور صنایع پوشاک گیلان به قدری قوی بود که بازارهای خارجی به خصوص کشورهای همسایه مشتری سرسخت پوشاک ایرانی بودند و با کمی همت می توان مجدد صنعت پوشاک گیلان به دوران طلایی بازگرداند.

شکریه افزود: در حال حاضر نیز لباس و پوشاک گیلان نیز روند رو به رشدی دارد و در بازارهای خارجی جای خود را پیدا کرده است.

 رئیس اصناف گیلان گفت: باید با وجود شرایط تحریمی قوی تر از گذشته کار کنیم و باید حمایت از تولیدات داخل و خرید محصولات ایرانی به تولیدکنندگان و صنعتگران کشور کمک کنیم تا شرایط اقتصادی مناسبی برایشان فراهم شود.