ایسنا/گیلان کارشناس هواشناسی گیلان بیشترین میزان بارش باران طی پنج روز گذشته را از ایستگاه تازه آباد در رضوانشهر با ۲۰۵ میلیمتر دانست و گفت: از پنجشنبه هفته گذشته تا ساعت ۱۰ صبح امروز ۱۰۵ میلیمتر باران در ایستگاه فرودگاه رشت به ثبت رسیده است.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا

مازیار غلامی در گفت وگو با ایسنا، از تداوم بارش ها تا فردا در گیلان خبر داد و اظهار کرد: سامانه سرد و بارشی که از پنجشنبه هفته گذشته وارد گیلان شده بارش برف در ارتفاعات و بارش باران در جلگه به همراه داشته است.

وی تصریح کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته دیلمان با دمای پنج درجه سانتی گراد زیر صفر و آستارا و رودسر با دمای ۱۳ درجه سانتی گراد به ترتیب سردترین و گرم ترین نقاط استان هستند.

کارشناس هواشناسی گیلان، بیشترین میزان بارش باران طی پنج روز گذشته را از ایستگاه تازه آباد در رضوانشهر با ۲۰۵ میلیمتر دانست و گفت: ایستگاه سیاهمزدگی در شفت با ۱۷۶ میلیمتر و ایستگاه جیرکول در روسر با ۱۷۱ میلیمتر رتبه دوم و سوم بیشترین میزان بارش را دارند.

وی دمای هوای رشت در گرم  ترین ساعت را ۱۰ درجه سانتی گراد و میزان رطوبت را ۹۸ درصد دانست و اضافه کرد: از پنجشنبه هفته گذشته تا ساعت ۱۰ صبح امروز ۱۰۵ میلیمتر باران در ایستگاه فرودگاه رشت به ثبت رسیده است.

غلامی با بیان اینکه از فردا تا چهارشنبه به تدریج سامانه سرد و بارشی تضعیف خواهد شد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر بارش در جلگه و برف در ارتفاعات به تناوب ادامه دارد و شاهد وزش شدید باد و بارش تگرگ هستیم. همچنین  بیشینه ارتفاع موج طی امروز به دو متر خواهد رسید و دریا طوفانی و مواج است.