آستارا – فرماندار بندر مرزی آستارا گفت: معیشت مردم در اولویت برنامه‌های دولت تدبیر و امید قرار دارد و تامین بسته‌های حمایتی، نشانگر توجه به خانوارهای کم درآمد است.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا

حسن رستم زاد شامگاه جمعه در جشن هفته وحدت در اداره تبلیغات اسلامی آستارا افزود: منابع حاصل از اصلاح قیمت و سهمیه بندی بنزین، به زودی بین ۱۸ میلیون خانوار ایرانی توزیع خواهد شد.

وی اظهار کرد: در زمان فعلی با وحدت و همدلی باید از طرح های اقتصادی دولت حمایت شود و سیاه نمایی و ایجاد نگرانی در فضای مجازی، خواسته دشمن است.

وی بیان کرد: دشمن از راه های مختلف برای شکاف بین مردم تلاش می کند و باید به این موضوع آگاه باشیم و تبعیت از دستورات مقام معظم رهبری ضروری است.

فرماندار آستارا گفت: جمهوری اسلامی ایران مدافع و پشتیبان ملت های مظلوم است اما دشمنان، مسائل کوچک را بزرگ جلوه داده و بین مسلمانان اختلاف ایجاد می کنند.

رستم زاد افزود: اهل تسنن و تشیع دارای اشتراکات زیادی هستند و باید نقاط اشتراک تقویت شود تا در سایه وحدت و همدلی، دشمنان اسلام از رسیدن به هدف های خود ناکام بمانند.

وی اظهار کرد: ۱۲ هزار شهید اهل سنت در جنگ تحمیلی به نظام جمهوری اسلامی ایران تقدیم شده است و امروز نیز در جنگ اقتصادی با دشمن، باید همه مردم در صحنه باشند.

مولودی خوانی، شعرخوانی در وصف پیامبر گرامی اسلام (ص)، اجرای مسابقه و توزیع میوه و شیرینی از بخش های دیگر این آئین بود.

دوازدهم ربیع الاول، سالروز میلاد پیامبر بزرگوار اسلام به روایت اهل سنت و هفدهم ربیع الاول سالروز میلاد آن حضرت به روایت شیعیان است و بین این دو تاریخ، هفته وحدت نامگذاری شده است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و حدود ۱۷ درصد جمعیت آن را اهل سنت تشکیل داده است.