رشت – استاندار گیلان با اشاره به پیش بینی هواشناسی مبنی بر افزایش بارش باران در روزهای آینده تاکید کرد: دستگاه های اجرایی، امدادی و خدمات رسان باید بیش از گذشته آمادگی لازم را بای مقابله با مشکلات احتمالی ناشی از بارش ها داشته باشند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا

گزارش روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا حاکیست؛ ارسلان زارع شامگاه جمعه در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران  به سیل  ۲۱ و ۲۲ مهرماه و خسارت های وارده آن نیز اشاره و بیان کرد:  هریک از مدیران دستگاه ها براساس وظایف ابلاغی با تقویت تجهیزات ، پیش بینی لازم برای اجرای وظایف خود به بهترین وجه ممکن را انجام دهند.

وی  دستگاه های اجرایی را موظف به هماهنگی بیشتر با فرمانداران در  شهرستان ها کرد و گفت: فرمانداران با برگزاری جلسات شهرستانی ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران، متناسب با پیش بینی هواشناسی و میزان افزایش بارش ها اقدامات لازم را در جهت افزایش سطح آمادگی و پیشگیری از وقوع خسارت‌ها انجام دهند.

وی بر ضرورت مستندسازی اقدامات در جهت جبران خسارت های احتمالی نیز تاکید و تصریح کرد: اداره کل هواشناسی هرگونه تغییرات در نقشه های جوی را به صورت دقیق در اسرع وقت اطلاع رسانی کند.

زارع همچنین با تاکید بر لزوم استمرار ارائه خدمات از سوی نیروهای امدادی، پلیس راه و راهور خاطرنشان کرد:  هشدارهای لازم به کشاورزان، دامداران، کوهنوردان، گردشگران و مسافران با همکاری صدا و سیما و رسانه‌ها اعلام تا از بروز هرگونه خسارت جلوگیری شود.

 نقشه های هواشناسی نشان دهنده نفوذ سامانه بارشی و سرد و فعالیت تناوبی آن تا اواسط هفته آینده در منطقه است ؛ با  توجه به ماندگاری هوای سرد و ناپایدار تا اواخر هفته آینده به تناوب بارش ( گاهی شدید یا خیلی شدید) در منطقه ادامه دارد.