ایسنا/گیلان سرپرست فرمانداری فومن با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که رسانه ها را به رعایت عدالت، اجرای قانون و حفظ ارزش های جامعه اسلامی دعوت می کند، گفت: هدف مشترک اهالی رسانه و مدیران حفظ انسجام، وحدت ملی و ایجاد آرامش در جامعه باشد و تلاش شود.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا

حمید رضایی در نشست با اصحاب رسانه، گفت: با توجه به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی به عنوان مهمترین رویداد سیاسی سال ۹۸ از فعالین رسانه ای شهرستان فومن درخواست می شود با رعایت هنجارها و اصول قانونی در این عرصه به فعالیت بپردازند.

وی با بیان اینکه ارتباطات پایه و اساس ارتقای آدمی در اجتماع است، گفت: انتقال آزاد اطلاعات توسط رسانه ها در برخی موارد ممکن است سبب گمراهی شود.

سرپرست فرمانداری فومن با تاکید بر اینکه در فضای رسانه ای تخریب، نکوهش و تحت فشار قرار دادن دیگران فعالین این عرصه را از اهداف اصلی دور می کند، افزود: در جنگ رسانه ای بین المللی که علیه ایران اسلامی شکل گرفته است دشمنان در راستای برهم زدن آرامش عمومی جامعه ما گام بر می دارند.

رضایی در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که رسانه ها را به رعایت عدالت، اجرای قانون و حفظ ارزش های جامعه اسلامی دعوت می کند، گفت: در فصل انتخابات فضای رقابت گونه کاندیداها و فعالین این عرصه ممکن است کارکرد اصلی رسانه ها را به حاشیه براند لذا هدف مشترک اهالی رسانه و مدیران حفظ انسجام، وحدت ملی و ایجاد آرامش در جامعه باشد و تلاش شود از این هدف دور نشویم.

حجت الاسلام والمسلمین صادق ایران عقیده، دادستان شهرستان فومن نیز، با اشاره به اینکه فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای از مصدایق بارز جنگ نرم است که در عرصه بین المللی علیه جمهوری اسلامی فعالیت می کند، گفت: آسیب های پنهان این جنگ در حوزه های فرهنگی و اجتماعی به خوبی قابل مشاهده است.

وی با بیان این مسئله که در جنگ رسانه ای دشمن از طریق فضای مجازی تلاش می کند بر افکار و زندگی شخصی مردم تاثیر بگذارد، افزود: اهمیت فضای مجازی طبق فرمایش مقام معظم رهبری همچون فضای حقیقی مورد توجه ماست.

دادستان فومن ادامه داد: آنچه که در فعالیت اهالی رسانه و فضای مجازی حائز اهمیت است این است که اصول و مبانی ارزشی موجود در جامعه اسلامی را زیر سوال نبرد لذا مقابله با ناهنجاری های اجتماعی و دفاع از حقوق مردم از وظایف اصلی دستگاه قضایی است.

ایران عقیده با اشاره به اینکه فضای رسانه ای می تواند در جهت رفع مشکلات مردم گام بردارد و اقدامات پیشگیرانه را در دستور کار خود قرار دهد، افزود: در ایام انتخابات پیش رو فضای مجازی با رعایت جنبه های قانونی می تواند شور انتخاباتی را افزایش دهد.

وی خاطرنشان کرد: در ایام انتخابات شبکه های اجتماعی که در راستای تشویش اذهان عمومی فعالیت کنند، توسط دستگاه قضایی برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.