ایسنا/گیلان فرماندار شهرستان بندرانزلی با اشاره به اینکه تالاب بهترین پتانسیل سرمایه گذاری در انزلی است، گفت: تالاب انزلی به اندازه تالاب‌های بین‌المللی می‌تواند گردشگر پذیر باشد و برای شهرستان و منطقه درآمدزایی به همراه بیاورد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا

اسماعیل حیدری آزاد امروز در جلسه کارگروه فنی فرصت های سرمایه گذاری شهرستان بندرانزلی با اشاره به اینکه روستاییان صاحبان اصلی روستا هستند، اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که در حال حاضر برای پروژه‌های سرمایه‌گذاری در سطح روستاها شاهد آن هستیم عدم همکاری برخی روستاییان با سرمایهگذار است.

حیدری آزاد افزود: در حالی که با اجرای موفق یک طرح گردشگری و بوم گردی قیمت اراضی و املاک روستا بالا رفته و علاوه بر آن شاهد ایجاد اشتغال پایدار در منطقه خواهیم شد.

فرماندار بندرانزلی با تاکید بر اینکه نزدیک به ۷۰ درصد اقامتگاه ها و مراکز توریستی گیلان در این شهرستان واقع شده و این شهرستان قطب گردشگری استان است، تصریح کرد: ولی شاهد آمار بالای بیکاری در شهرستان انزلی هستیم.

وی با بیان اینکه نعمت الهی و فرصت های خوب سرمایه گذاری در شهرستان داریم، افزود: تالاب انزلی به اندازه تالاب‌های بین‌المللی می‌تواند گردشگر پذیر باشد و برای شهرستان و منطقه درآمدزایی به همراه بیاورد.

حیدری آزاد با تاکید بر اینکه می توانیم شهرک ها و صنایع برند در انزلی داشته باشیم، گفت: انتظار داریم تالاب به عنوان یک فرصت برای رشد انزلی و گیلان باشد. تالاب بهترین پتانسیل سرمایه گذاری در انزلی است که اداره محیط زیست و امور آب هم باید همراهی لازم را در این زمینه داشته باشند و طرح های کاربردی مطابق با اصول استاندارد و بین المللی زیست محیطی ارائه دهند تا علاوه بر اجرای طرح های سرمایه گذاری شاهد به خطر افتادن تالاب نباشیم.

در ادامه این جلسه اسماعیل قاسمی، بخشدار مرکزی انزلی اظهار کرد: در راستای بررسی وضعیت آبندان ها جلسات متعدد با ادارات ذیربط صورت گرفته و برنامه ریزی لازم برای اقدامات اولیه واگذاری آبندان ها انجام دادیم.

قاسمی تصریح کرد: آنچه مورد نگرانی روستاییان در زمینه استفاده از واگذاری آبندان هاست تامین آب مورد نیاز کشاورزی بعد از واگذاری به بخش خصوصی و یا تعاونی ها است و باید در این زمینه به خوبی اطلاع رسانی شود.

بخشدار مرکزی انزلی تاکید کرد: یکی دیگر از موارد نبود امکانات زیرساختی از جمله راه مناسب است همچنین برخی از آبندان ها لایروبی نشده ضمن اینکه زمان استفاده از آبندان محدود است و باید طوری برنامه ریزی کنیم تا در زمینه آبزی‌پروری و همچنین گردشگری بتوانیم به موقع استفاده لازم را داشته باشیم.

قاسمی با اشاره به اینکه باید با برنامه ریزی صحیح در زمان مناسب آب کشاورزی، گفت: با توجه به این موارد قطعا شاهد اجرای موفقیت آمیز سرمایه گذاری در حوزه آبندان ها خواهیم بود.