رشت – معاون فرهنگی پرورشی آموزش و پرورش گیلان گفت: ۱۶ دانش آموز از این استان در سی و هفتمین دوره مسابقه های مرحله کشوری قرآن، عترت و نماز موفق به کسب رتبه شدند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا

جمیل غریب عباسی روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری همایش تجلیل از افتخارآفرینان سی و هفتمین دوره مسابقه های قرآن، عترت و نماز دانش آموزی و نهمین دوره مسابقه های فرهنگیان استان گیلان در بقعه متبرکه خواهر امام رشت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سه نفر از فرهنگیان  گیلان نیز در نهمین دوره مسابقه های فرهنگیان رتبه کشوری را به دست آوردند.

وی با بیان این که سی و هفتین دوره مسابقه های کشوری قرآن کریم تابستان امسال با شرکت دانش آموزان راه یافته به این مرحله برگزار شد، افزود: یکصد و ۳۰ هزار دانش آموز از گیلان در مسابقه های قرآن، عترت و نماز مرحله آموزشگاهی شرکت کردند که ۶۰ هزار نفر موفق به شرکت در مرحله شهرستانی شدند.

 معاون فرهنگی پرورشی آموزش و پرورش گیلان با اشاره به راهیابی سه هزار دانش آموز در مرحله استانی رقابت های قرآن، عترت و نماز خاطر نشان کرد: از این تعداد ۷۴ نفر به مرحله کشوری راه یافته که در نهایت ۱۶ نفر موفق به کسب مقام کشوری شدند.

وی برگزاری رقابت های قرآن ، عترت و نماز دانش آموزی را یکی از برنامه ها در آموزش و پرورش عنوان و خاطر نشان کرد: این رقابت ها در سطح آموزشگاهی، شهرستانی، استانی و کشوری برگزار می شود.

در این همایش جمعی از دانش آموزان افتخارآفرین سی و هفتمین دوره مسابقه های قرآن، عترت و نماز دانش آموز و نهمین دوره مسابقه های فرهنگیان استان گیلان و حامیان برگزاری این مسابقه ها تجلیل شدند.

استان گیلان دارای حدود ۴۰۰ هزار دانش آموز است که در افزون بر پنج هزار واحد آموزشی تحصیل می کنند.