آستارا – دوچرخه‌سوار جهانگرد اسپانیایی گفت: اغلب رسانه‌ها تصویری شفاف و واقعی از مردم ایران را به دنیا ارائه نمی‌دهند و برخلاف سیاه‌نمایی‌های رسانه‌ای، ایرانیان مردمانی مهربان و صمیمی هستند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا

ادوارد لادو ورزشکار و دوچرخه سوار اسپانیایی روز سه شنبه در بندر مرزی آستارا در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : پیش از سفر به ایران، تصویری مبهم و توام با خشونت از این کشور در ذهنم نقش بسته بود اما در سفرهای مکرر، به ساختگی بودن برنامه های رسانه ها در خصوص ایران پی بردم.

وی ادامه داد: سفر خودم را با دوچرخه از بارسلونای اسپانیا آغاز کرده و بعد از گذر از کشورهای مختلف، روز گذشته از مسیر جمهوری آذربایجان و مرز آستارا به ایران وارد شدم.

وی افزود: در سال های قبل با هواپیما به ایران سفر کرده و در شهرهایی نظیر تهران، شیراز و یزد حضور داشته ام اما این بار، با دوچرخه به ایران آمده ام تا نقاط دیدنی و تاریخی این سرزمین را بهتر مشاهده کنم.

دوچرخه سوار اسپانیایی بیان کرد: به یونان، ترکیه و گرجستان نیز با دوچرخه سفر کرده ام و رفتار آرام و توام با مهربانی ایرانی ها، حسی از امنیت و اطمینان خاطر را در گردشگران خارجی ایجاد می کند.

او ادامه داد: قصد دارم روزهای بیشتری را در شهرهای مختلف ایران بگذرانم و بعد از لذت بردن از مناطق گردشگری و تاریخی این کشور کهن و متمدن، به اسپانیا بازگردم.

اسپانیا در جنوب غربی اروپا یکی از کشورهای بزرگ و گردشگرپذیر این قاره است و پایتخت آن مادرید و بارسلون نیز از شهرهای مهم آن محسوب می شود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است و به دلیل داشتن مرزهای خشکی، آبی و ریلی با خارج از کشور، سالانه حدود ۸۰۰ هزار گردشگر خارجی از مرز آن تردد می کنند.