ایسنا/گیلان معاون فرماندار صومعه سرا با بیان اینکه شهرستان صومعه سرا در جذب تسهیلات اشتغالزایی رتبه نخست استان گیلان را کسب کرده است، گفت: بانک ها در وصول مطالبات نیز باید عملکرد خوبی داشته باشند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا

، داود توفیقی در جلسه شورای بانک ها که در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان صومعه سرا برگزار شد، با بیان اینکه شهرستان صومعه سرا در جذب تسهیلات اشتغالزایی رتبه نخست استان گیلان را کسب کرده است، گفت: این اعتبارات بیش از ۱۶۰ میلیارد ریال است که در قالب مشاغل خانگی، بوم گردی و اشتغال جوانان جذب شد.

وی با اشاره به اینکه بانک ها در وصول مطالبات نیز باید عملکرد خوبی داشته باشند، اظهار کرد: این تسهیلات به عنوان منابع ملی متعلق به همه مردم است و با وصول آن، به افرادی که نیازمند تسهیلات هستند مشارکت داده می شود.

معاون فرماندار صومعه سرا در ادامه تکریم ارباب رجوع را امری مهم در بانک ها برشمرد و تاکید کرد: این موضوع باید از سوی روسای بانک ها به کارمندان ابلاغ شود. 

وی اضافه کرد: وقتی مردم را به سوی خدمات الکترونیکی هدایت می کنیم باید همه بسترهای لازم درخصوص این خدمات فراهم باشد تا مردم مجبور نشوند برای یک خدمت خیلی کوچک به بانک مراجعه کنند.

وی ایجاد امنیت برای شهروندان را امری مهم برشمرد و تاکید کرد: در راستای کاهش آسیب ها و سوءاستفاده افراد سودجو، همه بانک ها موظف به نصب دوربین مداربسته و چک کردن آن در طول ۲۴ ساعت هستند که در صورت بروز حادثه سریعا به مسئولان انتظامی و امنیتی گزارش داده شود.

توفیقی، پیوستن به شبکه دولت الکترونیک در راستای حذف کاغذ و حفاظت محیط زیست را بسیار مهم دانست و عنوان کرد: خیلی از دستگاه ها به این شبکه متصل هستند که انتظار داریم اگر بانک ها هنوز متصل نشده اند با مکاتبه لازم با سرپرستی استان، به این شبکه بپیوندند.

وی همچنین با اعلام آمادگی شهرستان صومعه سرا جهت برگزاری انتخابات پرشور مجلس شورای اسلامی در اسفندماه سال جاری، خاطرنشان کرد: همه تمهیدات لازم در این راستا اندیشیده شده و همه ادارات و سازمان ها همکاری لازم را دارند لذا از همه بانک ها انتظار داریم در راستای هرچه باشکوه تر برگزار کردن انتخابات اهتمام ویژه داشته باشند.