آستارا – رزمایش مهار انفجار و آتش‌سوزی در جایگاه سوخت و ایستگاه انتقال گاز آستارا، به منظور ارزیابی سرعت عمل نیروهای امدادی و ستاد مدیریت بحران این شهرستان برگزار شد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا

رئیس شرکت پخش فرآورده های نفتی آستارا روز دوشنبه در این رزمایش در ایستگاه سوخت نگاه این شهرستان گفت: آتش نشانی، هلال احمر، شرکت گاز و نیروی انتظامی در این رزمایش به محض انفجار و آتش سوزی ساختگی، انشعابات گاز را قطع و به مهار حوادث اقدام کردند.

محمد علیاری افزود: بعد از خاموشی آتش و کمک به رانندگان و خودروهای در معرض خطر احتمالی، خدمات رسانی در جایگاه به روال عادی بازگشت و برگزاری این رزمایش ها از نظر آموزش عمومی اهمیت دارد.

وی ادامه داد: ۶ جایگاه سوخت مایع و پنج جایگاه سی ان جی زیر نظر شرکت پخش فراورده های نفتی آستارا فعال است و نحوه خدمات رسانی، فضاسازی و بهداشت جایگاه ها به طور دوره ای بازرسی می شود.

مهران قاسمی رئیس واحد سی ان جی شرکت پخش فرآورده های نفتی گیلان هم اظهار کرد: ۱۰۰ جایگاه سوخت سی ان جی در استان فعال است و استفاده از گاز مایع برای سوخت خودرو غیرمجاز است.

محمدرضا صدق کار رئیس اداره گاز آستارا هم در رزمایش مهار آتش سوزی ایستگاه منطقه هشت انتقال گاز در روستای چلوند گفت: آتش نشانان، نیروی انتظامی و شرکت گاز مهار حادثه را در این رزمایش تمرین کردند.

وی  افزود: منطقه هشت عملیات انتقال گاز شامل چهار هزار کیلومتر خط لوله در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، کردستان، گیلان و اردبیل است و ۱۲ درصد خط لوله کل کشور را شامل می شود و انتقال گاز به مبادی ورودی شهرها و نیروگاه ها از وظایف این منطقه است.

وی یادآور شد: علاوه بر ۳۴ هزار مشترک خانگی، پنج جایگاه سوخت سی ان جی و ۲۳ واحد صنعتی کوچک و بزرگ، تحت پوشش اداره گاز شهرستان آستاراست.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.