آستارا – مسابقات المپیاد ورزشی مدارس آستارا با شرکت ۶ هزار دانش‌آموز و با هدف ترویج ورزش‌های همگانی و روحیه پهلوانی آغاز شد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا

 معاون آموزش و پرورش آستارا روز دوشنبه در آئین آغاز المپیاد ورزشی مدرسه سما در سالن دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان گفت: این رویداد درون مدرسه ای با شعار تحصیل، تهذیب و ورزش با هدف ترویج مشارکت، تربیت بدنی با رفتار اخلاقی و اجتماعی، هویت بخشی ملی و اسلامی، نشاط و ارتقاء سلامت جسمی و روحی دانش آموزان آغاز شد.

حسن ملکی اظهار کرد: حدود ۶ هزار دانش آموز در ۲۰ مدرسه و رشته های فوتبال، فوتسال، بسکتبال، هندبال، بدمینتون، کاراته، طناب کشی، آمادگی جسمانی، اسکیت، داژبال و والیبال تا فروردین سال آینده با همدیگر رقابت می کنند و تیم های برتر در آئین اختتامیه در اردیبهشت ماه تجلیل خواهند شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آستارا هم در این آئین گفت: عادت دانش آموزان از سن پایین به ورزش و تحرک، آثار خوبی به همراه خواهد داشت و ورزش، ضامن رفع بیماری هاست.

اورنگ استقامت افزود: امکانات ورزشی خوبی در مدارس و دانشگاه های آستارا وجود دارد و باید برای ارتقای سطح سلامت نسل جوان و آینده ساز استفاده شود.

رئیس آموزشکده سما آستارا هم گفت: کشف استعدادهای برتر ورزشی از هدف های المپیادهاست و در این راستا سازمان سما با برخی فدراسیون های ورزشی تفاهم نامه همکاری منعقد کرده است.

مهدی میرکاظمی افزود: سطح کیفی مدارس سما گیلان از اغلب مدارس غیر انتفاعی بالاتر است و استاندارهای فضای فیزیکی، کیفیت آموزشی و کادر اداری در مدارس سما رعایت شده است.

حرکات ورزشی دانش آموزان در ۱۱ رشته از بخش های دیگر این آئین بود.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع است و ۱۸ هزار دانش آموز در ۱۵۰ مدرسه آن به تحصیل علم مشغول هستند.