ایسنا/گیلان ۱۳ آبان نگینی درخشان در تاریخ استکبارستیزی ملت ایران است. روزی­ است که انقلاب اسلامی با نثار خون دانش ­آموزان و دانشجویان جاودانه شد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا

مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان صومعه سرا با حضور پرشور و گسترده قشرهای مختلف مردم برگزار شد و شرکت کنندگان در این مراسم با سردادن شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و «الله اکبر» نفرت و انزجار خود را از استکبار جهانی به نمایش گذاشتند.

امروز دانش آموزان ایران اسلامی ضمن گرامی داشت حماسه یوم الله ۱۳ آبان با حضور خود به مستکبران عالم بخصوص آمریکای جهانخوار نشان دادند که ما نوجوانان و جوانان از نسل همان پدرانی هستیم که رژیم شاهنشاهی دست نشانده تان را تار و مار کرد و شما و مـتحدانتان را سر جایشان نشاند و حالا ما همان مسیر را با بصیرت تر و با صلابت تر ادامه خواهیم داد تا آرمان آزادی همه مستضعفین جهان از چنگال استکبار با برپایی صلح و احترام به حقوق و عزت ملت ها به لطف الهی به سرانجام برسد.

۱۳ آبان روز استقرار نظام و تقویت مبانی آن است

فرماندار صومعه سرا در حاشیه راهپیمایی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: یوم الله ۱۳ آبان روز استقرار نظام و تقویت مبانی آن و فرصتی جهت بیان تنفر دانش آموزان و دانشجویان از زورگویان بی منطق است.

سید جلال سید محمودی تصریح کرد: استکبار ستیزی از مشخصه های بارز انقلاب ما و از ویژگی مهم ملت ایران است.

وی یوم الله ۱۳ آبان را تداوم راه ضد استکباری امام راحل، دانش آموزان و دانشجویان شهید دانست و افزود: امسال نیز دانش آموزان و دانشجویان شهرستان صومعه سرا با حضور گسترده خود در راهپیمایی این روز، یکبار دیگر با آرمان های انقلاب، ولایت فقیه و شهیدان تجدید میثاق کردند.

فرماندار صومعه سرا همچنین یوم الله ۱۳ آبان را روز خشم و نفرت ملت ایران در پاسداری از خون شهیدان دانش آموز برشمرد.

آمریکا دشمن اصلی ملت ایران است

سرپرست آموزش و پرورش شهرستان صومعه سرا نیز در  گفت وگو با ایسنا با تاکید بر حضور گسترده دانش آموزان در راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان گفت: در این روز دانش آموزان ما با شور و شعور انقلابی خود بار دیگر نقشه های دشمنان را نقش برآب کردند.

حسین بالو افزود: ملت ایران پس از ۴ دهه از عمر پر برکت انقلاب هنوز آمریکا را دشمن اصلی خود می داند و در راهپیمایی امسال نیز این مساله مهم را به گوش جهانیان رساند.

وی اضافه کرد: در زمان حاضر تمام فشارهایی که در جبهه های مختلف بر ملت ایران تحمیل می شود ناشی از سیاست های خصمانه دولت آمریکا و پیروی حامیان آن است.

استکبارستیزی امام راحل سرمشق و نقشه راه انقلاب است

فرمانده سپاه ناحیه صومعه سرا نیز در گفت وگو با ایسنا استکبارستیزی امام راحل را سرمشق و نقشه راه انقلاب اسلامی دانست و گفت: یوم الله ۱۳ آبان بهترین تعبیر و تعریف ارزشمند آن پیر فرزانه در راستای تداوم نظام جمهوری اسلامی است.

سید حسن حسینی ادامه داد: پیمودن بیش از ۴۰ سال از مسیر طراحی شده امام راحل همواره بر عزت و افتخار و تداوم انقلاب افزوده و پایبندی مردم را به آرمان های آن راسخ تر کرده است.

وی با بیان اینکه اکنون جوانان کشور ما به بلوغ متعالی فرهنگی و شعور انقلابی کافی رسیده اند یادآور شد: بطور قطع مسئولان و دولت مردان با اتکا و پشتوانه به این نسل موقعیت راهبردی و حاکمیتی جمهوری اسلامی را تثبیت کرده و اهداف انقلاب را به دنیا معرفی می کنند.

حمایت از میراث بزرگ امام راحل شهیدان وظیفه همه افراد جامعه است

خبرنگار خبرگزاری صداو سیما در شهرستان صومعه سرا نیز در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه یوم الله ۱۳ آبان در تقویم ما روز مبارزه با استکبار جهانی نامگذاری شده گفت: این روز یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف رخ داد.

عبدالرضا جوهری تبعید امام خمینی(ه)در ۱۳ آبان سال ۴۲، روز دانش آموز و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در۱۳ آبان سال ۵۸ را سه واقعه مهم تاریخی برشمرد وگفت: هیچ یک از این سه واقعه از هم اولی تر نیست و هرکدام تاثیر خاصی در سرنوشت کشور داشته است.

وی حمایت از میراث بزرگ امام راحل و شهیدان را وظیفه همه دانست و یادآورشد: امروز نیز آسایش و امنیت کشور را مرهون رهبری پیامبر گونه حضرت امام خمینی (ه) و مقام معظم رهبری هستیم.