رشت –  سرپرست اداره پیش‌بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان  گفت:  روز گذشته طی دو ساعت  ۱۰۳ میلیمتر باران در فومن بارید.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا

مازیار غلامی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:  بیشترین بارش بعد از فومن طی   روز گذشته مربوط به شهرهای انزلی و رشت با ۲۰ میلیمتر ، تالش پنج میلیمتر، کیاشهر و رودسر حدود دو میلیمتر و دیلمان شش دهم میلیمتر بوده است.

 وی اظهار کرد: براساس نقشه های هواشناسی از عصر پنجشنبه تا یکشنبه هفته آینده با نفوذ توده هوای سرد و استقرار جریانات ناپایدار  به تناوب بارندگی و وزش باد( پاره ای نقاط شدید) و کاهش دما مورد انتظار است.

 وی تصریح کرد : برهمین اساس؛ آسمان استان برای امروز کمی تا نیمه ابری به تدریج افزایش ابر و مه الود، بارندگی و وزش باد ( عصر و شب پاره ای نقاط موقتی شدید) احتمال رعد و برق و برای جمعه  قسمتی ابری تا ابری و مه الود ، بعضی ساعات بارندگی و وزش باد ( بویژه عصر و شب )، کاهش نسبی دما ، دامنه جنوبی ( کمی ابری تا نیمه ابری ، گاهی وزش باد) پیش بینی می شود.

براثر بارش  روز گذشته  در فومن سقوط شماری درخت  و تخریب بخشی از جاده چندین روستا گزارش شده بود.

هواشناسی گیلان  همچنین احتمال آبگرفتگی ، بالا آمدن رودخانه ها ، رانش و لغزش زمین در گیلان  را براثر این بارش ها هشدار داده و از شهروندان خواسته تا از استقرار در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خودداری کنند.