آستارا – رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا از تخریب ۱۳ کوره زغال در جنگل‌های گلین داشی این شهرستان، با هدف مقابله با سوزاندن درختان و حفظ منابع طبیعی خبر داد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا

نسرین غزنوی روز پنجشنبه گفت: عصر دیروز نیروهای منابع طبیعی و آبخیزداری در عملیاتی دشوار، کوره های زغال را تخریب کردند و برای شناسایی و دستگیری سازندگان آنها تلاش می کنیم.

وی ادامه داد: اغلب صاحبان کوره ها در ارتفاعات آستارا غیر بومی هستند و پیش از این در سال جاری، ۱۲ کوره زغال تخریب شده بود. 

غزنوی بیان کرد: یگان حفاظت منابع طبیعی روز گذشته، ۱۰ اصله درخت جنگلی قاچاق از نوع توسکا را در منطقه کاروانسرای لوندویل کشف و در این راستا ۲ نفر را دستگیر و به دادگاه معرفی کرد و چوب آلات به اداره منتقل شد.

وی افزود: جنگل در تولید اکسیژن، نقش مهمی دارد و متخلفان با ساخت کوره های زغال در نواحی جنگلی، علاوه بر از بین بردن درختان، به محیط زیست لطمه وارد می کنند.

وسعت اراضی ملی آستارا ۴۰ هزار هکتار است و ۳۲ هزار هکتار آن را گونه های جنگلی بلوط ، راش، توسکا، ممرز، نمدار، ملج، لیلکی، انجیلی، آزاد، افرا، گردو، شیردار، گیلاس وحشی، فندق، شمشاد جنگلی و ون دربرگرفته است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.