رشت – استاندار گیلان از سازمان‌های مردم‌نهاد خواست با تلاشی بیشتر، در حوزه مبارزه با مواد مخدر و صیانت از نسل جوان از این بلای خانمانسوز، نقش‌آفرین باشند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا

ارسلان زارع پیش از ظهر دوشنبه در امحاء بیش از یک تن مواد مخدر غیر استحصال در استان گیلان اظهار داشت: از همه کسانی که در راستای مبارزه با مواد مخدر که بلای خانمان سوز بسیاری از کشورهای دنیاست، تلاش می کنند تشکر می کنم.

وی ادامه داد: ملت ایران بیش از سه هزار و ۸۰۰ شهید در راه مبارزه با مواد مخدر و بیش از ۱۲ هزار جانباز تقدیم کرده است.

زارع افزود: یقینا از آنجایی که مبارزه با مواد مخدر از برنامه های دولت بر اساس تاکیدات رهبری است و کاهش ۲۵ درصدی مواد مخدر از برنامه ششم توسعه است؛ ضرورت دارد تا همه اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و نیروهایی که در صف مقابله با مواد مخدر هستند، همچنان اقدامات موثر خود را استمرار بخشند.
استاندار گیلان اضافه کرد: کشف بیش یک هزار و ۷۰۰ کیلو مواد مخدر در شش ماه گذشته  اقدام قابل تقدیری است که نتیجه تلاش های شبانه روزی همه عزیزان در عرصه مبارزه با این بلای خانمانسوز است.
وی یادآور شد: بر اساس برنامه های کارشناسی شده از سمن ها نیز درخواست داریم با تلاش بیشتر در راستای صیانت از خانواده ها و نوجوانان و جوانان، با پیشگیری و صیانت از آنها تلاش کنند.
در این مراسم از جانبازان و فعالان عرصه مبارزه با مواد مخدر و تنی چند از بازنشستگان نیروی انتظامی تجلیل شد.