رئیس مرکز اورژانس ۱۱۵گیلان از ارائه بیش از ۳۴۰ مورد خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی در دره شهر ایلام خبر داد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا

پیمان اسدی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اقدامات انجام شده در اربعین حسینی اظهار کرد: از آغاز استقرار نیروهای اورژانس گیلان در تاریخ 20 مهر ماه در دره شهر ایلام تاکنون بالغ بر ۳۴۰ نفر از زائران اربعین حسینی خدمات امداد و درمانی دریافت کرده اند.

وی تصریح کرد: مراجعات و امدادرسانی ها بصورت سرپایی بوده و ۱۰ نفر از این تعداد به مراکز بهداشتی درمانی ایلام انتقال داده شدند.

ریس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گیلان ادامه داد: اورژانس گیلان از ۲۰ مهر ماه تاکنون ۲ تیم فوریت های پزشکی شامل ۴ کارشناس و دو دستگاه آمبولانس مجهز را به ایلام منطقه دره شهر اعزام کرده است. این تیم تا پایان بازگشت زوار اربعین حسینی در منطقه حضور خواهند داشت.

اسدی به خدمت رسانی به زائرین جمهوری آذربایجان نیز اشاره کرد و گفت: علاوه بر دو تیم اعزامی به ایلام، در استان گیلان نیز موفق به خدمت رسانی به بیش از ۸۰۰ زائر جمهوری آذربایجان که از مرز آستارا وارد ایران شده و عازم کربلای معلی بودند نیز شده ایم.

وی با بیان اینکه در طول این مدت علاوه بر تیم های مستقر در ایلام چهار تیم فوریت های پزشکی نیز جهت انتقال مصدومین و بیماران به ایلام اعزام کرده ایم گفت: اورژانس گیلان در این مدت با اعزام چهار تیم مجهز فوریت های پزشکی موفق به انتقال شش مصدوم و بیمار از ایلام به استان گیلان جهت انجام ادامه درمان در مراکز آموزشی درمانی گیلان شده است.