رشت – مزار شهدای رشت روز جمعه توسط جامعه ورزش استان گیلان گلباران شد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا

جامعه ورزش گیلان روز جمعه همزمان با آغاز اولین روز از هفته تربیت بدنی و ورزش در مزار شهدای رشت حضور یافته و با گلباران کردن مزار شهدای انقلاب، شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافعان حرم استان گیلان با آرمان های این شهیدان تجدید میثاق کردند.

در مراسم گلباران مزار شهدای رشت مریم بخشی مدیرکل ورزش و جوانان گیلان ، معاونان این اداره کل ، روسای هیات های ورزشی ، مربیان ،داوران و ورزشکاران رشته های ورزشی مختلف و همچنین پیشکسوتان ورزش استان حضور داشتند.

بخشی در جریان این مراسم با بیان اینکه در هفته تربیت بدنی و ورزش در گیلان ۲۶۰ برنامه فرهنگی ورزشی انجام می شود، اظهار داشت: با توجه به ارج نهادن به مقام والا و ارزنده شهیدان انقلاب اسلامی، سرلوحه فعالیت جامعه ورزش گیلان در هفته تربیت بدنی و ورزش را با گلباران کردن مزار این شهدا آغاز کردیم .

وی افزود: این امر باعث می شود که رشادت ها و از خودگذشتگی شهدا یادآوری شود و خوشبختانه جامعه ورزش گیلان با حضور گسترده در این امر، با آرمان های شهدا و همچنین آرمان های بنیانگذار انقلاب اسلامی و آرمان های رهبر معظم انقلاب تجدید میثاق کردند.

وی دیدار با خانواده شهدا و ائمه جمعه در شهرستان ها را نیز از دیگر برنامه های این هفته عنوان و بیان کرد: رژه موتورسواران هیات اتوموبیلرانی در سطح شهر و ترغیب جامعه به ورزش همگانی که از سیاست مورد تاکید وزارت ورزش و جوانان می باشد ، از دیگر شاخص های برنامه فرهنگی ورزشی هفته تربیت بدنی در گیلان خواهد بود.

بخشی ادامه داد: برگزاری مسابقات مختلف و متنوع ورزشی در رشته های فوتبال ، شطرنج ، همگانی ، ووشو ، ژیمناستیک ، والیبال ، تنیس روی میز ، رزمی ، تکواندو ، بسکتبال ، شنا ، کشتی ، دوچرخه سواری ، بومی و محلی ، کاراته ، اسکیت ، دوومیدانی ، ورزش های روستایی و عشایری ، قایقرانی ، بدمینتون ، جودو و  کوه‌روی عمومی از دیگر برنامه های این هفته می باشد.

هر ساله از روز ۲۶ مهر ماه هفته تربیت بدنی و ورزش آغاز و به مدت یک هفته ادامه می یابد که در این مدت برنامه های فرهنگی ورزشی و همچنین مسابقات مختلفی در اقصی نقاط کشور برگزار می شود که امسال نیز هفته تربیت بدنی و ورزش با شعار “پیش به سوی ایران فعال ” نام گذاری شده است.