مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان با بیان اینکه هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار سال جاری برای دومین بار با شعار «حال خوش خواندن» برگزار می شود، خاطرنشان کرد: ده ها برنامه فرهنگی در سطح ملی، استانی و شهرستانی طی این هفته برگزار خواهد شد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا

، پریسا کرمی در نخستین نشست کمیته برگزاری هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار سال ۹۵ که به منظور پیش بینی برگزاری برنامه های این هفته صورت گرفت، اظهار کرد: هفته کتاب فرصت مغتنمی برای معرفی خدمات، اقدامات انجام شده و دستاوردهای یکساله مجموعه کتابخانه های عمومی به مردم، اهالی فرهنگ و ادب و مسئولان دغدغه مند در حوزه کتاب و کتابخوانی است.

وی بر ضرورت پیش بینی برنامه های جذاب، همگانی و تاثیرگذار در هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار جهت بهره مندی عموم مردم تاکید کرد و گفت: استفاده از ظرفیت سایر دستگاه های اجرایی، نهادهای خدمات رسان و متولیان فرهنگی در برگزاری برنامه های این هفته مورد تاکید است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان گفت: امیدواریم در این هفته شاهد رونق بیشتر امر کتابخوانی مورد تاکید مقام معظم رهبری در جامعه با کمک دستگاه های اجرایی بوده و از ظرفیت های موجود در این دستگاه ها در اجرای برنامه ها استفاده کنیم.

کرمی با بیان اینکه هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار سال جاری به دلیل استقبال عمومی و برای دومین بار با شعار «حال خوش خواندن» برگزار می شود، خاطرنشان کرد: هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار از ۲۰ آبان ماه آغاز می شود و تا هفته پایانی آبان ماه با برگزاری ده ها برنامه فرهنگی در سطح ملی، استانی و شهرستانی ادامه خواهد داشت.

زهرا بدن آرا، معاون امور کتابخانه ها و همکاری های اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان نیز، ضمن اشاره به برنامه های سال گذشته مجموعه کتابخانه های عمومی استان و اشاره به برخی کاستی ها و آسیبهای موجود در برنامه های هفته کتاب سال ۹۷ بر ضرورت برنامه ریزی منسجم تر در اجرای همه برنامه ها در سال جاری تاکید کرد.

وی همچنین اظهار امیدواری کرد: هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار سال ۹۸ با همکاری، هم افزایی و همفکری همه دست اندرکاران مجموعه کتابخانه های عمومی در سراسر استان به عنوان یکی از به یادماندنی ترین رویدادهای فرهنگی سال جاری معرفی شود.