آستارا – مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا از اجرای طرح بهداشت روان در مدارس این شهرستان، با هدف پیشگیری از مشکلات روحی و روانی دانش‌آموزان خبر داد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا

نظام عباسی روز پنجشنبه گفت: این طرح به مناسبت هفته بهداشت روان از روز گذشته آغاز شده و مسابقه کتابخوانی مشاوران مدارس، نمایشگاه هنری، نقاشی دانش‌آموزان با موضوع بهداشت روان، تریبون آزاد مشاوران، جلسات توجیهی و آموزشی دانش‌آموزان و آموزش فرزندپروری و همسرداری والدین از بخش های آن است. 

وی افزود: برنامه های هفته بهداشت روان با شعار سلامت روان و نشاط اجتماعی اجرا می شود و خانواده و مدرسه به عنوان ۲ نهاد تاثیرگذار باید با توجه به سن، روح و اندیشه دانش آموزان، آنها را با اصول بهداشت روان آشنا کنند. 

وی اظهار کرد: بهداشت روان از مهم ترین شاخص های بهداشتی انسان تلقی می شود و روحیه لطیف کودکان در دوره ابتدایی و روحیه حساس نوجوانان در دوران دبیرستان، آماده دریافت بهترین و پاک ترین پیام های زندگی است. 

عباسی گفت: اضطراب، استرس، نبود اعتماد به نفس، احساس حقارت، افسردگی و حسادت از تهدیدات روانی دانش آموزان است و باید با مراقبت والدین و معلمان عوامل محیطی حاکم در خانواده، مدرسه و اجتماع به تهدید روانی تبدیل نشود. 

مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا افزود: آموزش و پرورش بهترین محیط آموزش بهداشت و سلامت است و اجرای برنامه های پیشگیرانه و آموزشی در سنین کودکی، از اهمیت خاصی در اعتلای بهداشت و روان جامعه برخوردار است. 

۲۴ تا ۳۰ مهرماه هفته بهداشت روان نامگذاری شده است.

آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و نوار مرزی جمهوری آذربایجان واقع شده است و ۱۸ هزار دانش آموز در ۱۵۰ مدرسه آن به تحصیل علم مشغول هستند.