رشت-ایرنا-سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان گفت: از نگاه دولت تدبیر و امید، نقد حق رسانه است.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا ، محمود قاسم نژاد در نشست با جمعی از خبرنگاران عضو خانه مطبوعات استان مازندران در فرمانداری لاهیجان اظهار داشت: استان گیلان از دیرباز جزو پیشروترین استان‌ها در عرصه مطبوعات و رسانه است.

وی با اشاره به اینکه اشتراکات فرهنگی زیادی در خطه شمال کشور وجود دارد، افزود : خبرنگاران باید با رصد مسائل و مشکلات جامعه، نیازهای مردم را از حاکمیت مطالبه کنند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری به علاقه مندی دولت مبنی بر ارتباط دوسویه با رسانه‌ها وخبرنگاران اظهار داشت: خبرنگاران با نگاه ویژه خود به موضوعات دارای اهمیت و اثرگذار، به عنوان وجدان بیدار جامعه نقش آفرینی کنند.

وی با بیان اینکه از نگاه دولت تدبیر و امید، نقد حق رسانه است، خاطرنشان کرد: رسیدن به توسعه همه جانبه و مطلوب مستلزم تلاش همگانی است و فعالان رسانه‌ای می‌توانند با استفاده از ابزارهای نوین همچون فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در این مسیر اثرگذار باشند.

قاسم نژاد افزود : البته این انتظار وجود دارد در چارچوب فضای باز رسانه ای، نقدها نیز در مسیر رعایت مصالح عمومی باشد.

وی خاطرنشان کرد: رسانه ها در غیاب احزاب فراگیر، نقش مهمی در توسعه فرهنگی، اجتماعی اقتصادی و عمرانی جامعه دارند.

جمعی از خبرنگاران عضو خانه مطبوعات استان مازندران در سفری سه روزه به استان گیلان از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های استان بازدید کردند.