آستارا – رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا گفت: استفاده از سالن‌ها و زمین‌های ورزشی برای برگزاری مسابقات توسط باشگاه‌ها و هیات‌ها، از ۲۶ مهر تا دوم آبان ماه به مناسبت هفته تربیت‌بدنی رایگان‌ است.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا

وحید خاصی پور روز چهارشنبه در جلسه مسئولان هیات های ورزشی در اداره ورزش و جوانان آستارا افزود: طرح استفاده رایگان از فضاهای ورزشی با هدف گرایش جوانان به رشته های مختلف اجرا می شود و مسئولان هیات ها و باشگاه ها استعدادها را شناسایی کنند.

وی اظهار کرد: شهرستان آستارا دارای ۹ سالن ورزشی و هفت زمین خاکی است و باید سرانه فضاهای ورزشی آن از ۸۷ صدم متر مربع به یک متر مربع افزایش یابد.

وی اظهار کرد: آستارا از نظر میزان سرانه فضای ورزشی رتبه هشتم  را در استان گیلان دارد و احساس مسئولیت و همکاری سایر دستگاه ها در تامین فضاهای ورزشی ضروری است.

خاصی پور ادامه داد: ۲۶ برنامه فرهنگی و ورزشی در هفته تربیت بدنی اجرا خواهد شد و در دوم آبان ماه، ورزشکاران مختلف، حرکات ورزشی نمادین را در جشنواره ای در ورزشگاه وحدت اجرا خواهند کرد.

وی گفت: پیاده روی خانوادگی از حرم شهدای گمنام تا بقعه امام زادگان ابراهیم و قاسم (ع) و تجلیل از پیشکسوتان ورزش از برنامه های مهم هفته تربیت بدنی است.

خاصی پور ادامه داد: امسال هشت خانه ورزش روستایی ساخته خواهد شد و برای ساخت هر خانه با حدود ۱۰۰ میلیون ریال در حدود ۵۰ متر مربع فضا امکانات آب، برق، گاز، تنیس روی میز، فوتبال دستی، تشک ورزش های رزمی، میز شطرنج و وسیله دارت ارائه می شود.

رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا از دهیاران خواست مسئولان خانه های ورزش را به هیات ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی معرفی کنند تا با جذب و ساماندهی آنها، اوقات فراغت نوجوانان و جوانان پربار و استعدادهای ورزشی کشف شود.

بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در ۲ بخش و ۶۲ روستا در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع و سه هزار و ۵۰۰ ورزشکار در ۳۷ هیات ورزشی این شهرستان ساماندهی شده است.