آستارا – رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی بندر آستارا گفت: شهرداری‌های این شهرستان در نیمه نخست امسال، ۲۰۰ میلیون‌ریال به عنوان نیم‌درصد درآمد خود به حساب این نهاد واریزکردند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا

آرزو عباس زاده روز چهارشنبه اظهار کرد: از سال ۸۴، نیم درصد درآمد شهرداری ها به حساب انجمن کتابخانه های عمومی آستارا واریز و در پیشبرد برنامه های فرهنگی، هنری و امور عمرانی و جاری کتابخانه ها هزینه می شود.

وی بیان کرد: در نیمه نخست سال جاری شهرداری آستارا ۱۷۵ میلیون و شهرداری لوندویل ۲۵ میلیون ریال از نیم درصد درآمد خود را به حساب انجمن کتابخانه ها واریز کردند و در روزهای آینده ۳۰ میلیون ریال نیز توسط شهرداری آستارا به کتابخانه ها اختصاص خواهد یافت.

وی ادامه داد: از محل اعتبارات تملک دارایی نیز ۸۰ میلیون ریال برای تجهیز کتابخانه های آستارا اختصاص یافته است و در این رابطه، کتابخانه های لوندویل و ویرمونی در اولویت قرار دارند.

عباس زاده گفت: به مناسبت هفته پدافند غیرعامل در اوایل آبان ماه نمایشگاه نقاشی، روزنامه دیواری و خوشنویسی در مدرسه اسپیناس دایر خواهد شد و مسابقه کتابخوانی و نشست کتابخوان در مدارس از برنامه های هفته پدافند غیرعامل است.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی آستارا اظهار کرد: کلاس های فرهنگی کتابخانه ها در رشته های قصه گویی، خوشنویسی و خلاقیت با کتاب، با هدف گرایش مردم به مطالعه در حال برگزاری است.

عباس زاده گفت: برنامه های مفرح نظیر قصه گویی، از راه های جذب کودکان به کتابخانه های عمومی است و در این خصوص از توانمندی کتابداران بهره می بریم.

؛ در آستارا چهار کتابخانه عمومی با یک هزار و ۵۰۰ متر مربع مساحت، ۴۵ هزار جلد کتاب با ۳۸ هزار عنوان و ۲ هزار عضو دایر است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.