رشت – همزمان با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی و با حضور جمعی از مردم و مسئولان، یادواره ۲۰ شهید والامقام این نیرو در رضوانشهر برگزار شد.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا

  فرمانده تیپ نیروی مخصوص میرزا کوچک خان لنگرود روز چهارشنبه در این آئین ضمن تبریک هفته ناجا گفت: شهدای نیروی انتظامی برای امنیت کشور جان خودشان را تقدیم کردند.

 سردار حسین مصطفی پور افزود: امروز نیروهای مسلح کشور تحت فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی در حال انجام وظیفه هستند و برای حفظ و دفاع از این مرز و بوم شبانه روز بیدارند.

 وی با بیان این مطلب که شهدا دانش آموختگان مکتب عاشورا و امام حسین علیه السلام هستند گفت: کربلا سرتاسر درس است و شهدای ما با حضور در مکتب عاشورا درس ایستادگی، پایداری و مقاومت را آموختند.

 فرمانده تیپ نیروی مخصوص میرزا کوچک خان لنگرود بیان کرد: دشمن امروز با تمام توان وارد عرصه شده و روی ذهن و فکر جوانان و نوجوانان کار می کند و تنها راه مقابله با این هجمه دشمنان پرداختن به فرهنگ عاشورا و شهداست.

 سردار مصطفی پور گفت: تحقق شعائر اسلامی و عدالت با حضور در صحنه های انقلابی و ایستادگی بدست خواهد آمد و این امر موجب نهادینه شدن فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر  خواهد شد.

 وی ضمن اشاره به اینکه نیروی انتظامی باید پیشینه خودش را حفظ کند گفت: نیروی انتظامی علاوه بر حضور در مرزها و تولید امنیت در سطح جامعه، در دوران دفاع مقدس نیز شهدای زیادی را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

 وی بیان کرد: جوانانی که امروز در نیروی انتظامی خدمت می کنند از نسل سوم انقلاب هستند که باید ضمن توجه به پیشینه این نیرو، مسیر رشد و تعالی را نیز پیدا کنند.

 ایشان افزود: سرمنشأ نیروی انتظامی با انقلاب و بلوغ این نیرو در دوران دفاع مقدس بود و امروز به یک فکر و اندیشه تبدیل شده و به بلوغ کامل در همه زمینه نیز رسیده است.

 فرمانده تیپ نیروی مخصوص میرزا کوچک خان در ادامه با اشاره به تقسیمات جبهه های سیاسی داخل کشور نیز گفت: مقیاس سنجش افراد در نظام جمهوری اسلامی باید بر مبنای عشق و علاقه به مکتب قرآن، اهل بیت علیه السلام و ولایت فقیه باشد و برای تشخیص بین حق و باطل، هیچ کس از ما سوال نمی پرسد که اصلاح طلب یا اصول گرا هستید .

رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است و طی هشت سال دفاع مقدس ۱۳۶ شهید، ۳۲ آزاده، دو هزار و ۳۵۸ جانباز تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند و تعداد رزمندگان این شهرستان در سال های دفاع مقدس، ۷۳۶ نفر است و جمعیت شهدای نیروی انتظامی این منطقه ۲۰ نفر می باشد.

۷۲۹۳/۲۰۰۷