لاهیجان – فرماندار شهرستان لاهیجان با اشاره به تلاش نیروی انتظامی برای برقراری امنیت و آرامش در جامعه، تأکید کرد کرد از مشارکت های مردمی بیشتر استفاده شود.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا

سیداسماعیل میرغضنفری روز چهارشنبه به مناسبت هفته نیروی انتظامی در دیدار با فرمانده و پرسنل نیروی انتظامی شهرستان لاهیجان  اظهار داشت: یکی از ویژگی های نیروی انتظامی در نظام جمهوری اسلامی مردمی بودن آن است  که این نیرو در سال های اخیر تلاش زیادی برای برقراری  ارتباط بیشتر  با مردم  آغاز کرده و با اهمیت دادن به مردم ، نظرات و انتقادات شهروندان را در تصمیمات  و اقدامات خود لحاظ می کند.

وی تاکید کرد: فعالیت نیروی انتظامی در شرایط فعلی کشور خیلی آسان ، روتین و آرام نیست، وقتی کشور در جنگ اقتصادی قرار دارد، مشکلات آن همه ابعاد  اقتصادی و اجتماعی جامعه را در بر می گیرد و در این شرایط کار نیروی انتظامی با مشکلات  و سختی های بیشتری همراه است.

فرماندار لاهیجان به مسئولیت فضاهای مجازی و نقش پلیس فتا در این باره اشاره کرد و گفت: لازم است سایت های فضاهای مجازی، از درستی و صحت هر خبری قبل از انتشار، اطمینان حاصل کنند.

میرغضنفری اظهارداشت: محدودیت هایی در مدیریت ها وجود دارد که نمی توان همه آنها را مطرح کرد و در این وضعیت ممکن است برخی اقدامات از نظر افکار عمومی ، خبرنگاران و سازمان های مردم نهاد زیر سئوال باشند ولی باید ابزارها و محدودیت ها را هم در نظر گرفت و برای رسیدن به هدف متقابلا به هم کمک کرد.

وی یادآور شد: انتقاد و پیشنهاد رسانه های گروهی و پیگیری مسایل اجتماعی به معنای مشارکت مردم در مدیریت کشور است و رسانه ها به عنوان نمایندگان افکار عمومی می توانند با انجام درست مسئولیت خود در این مدیریت نقش داشته باشند و اگر ایرادی  دیدند  قبل از اینکه در فضای مجازی منتشر و ناراحتی شهروندان را ایجاد کنند، بهتر است  در تماس با مدیران و مسئولان از درستی آن مطمئن شوند.

لاهیجان در شرق استان گیلان واقع است.

۶۰۲۹/۲۰۰۷