مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان از حمل یکسره اولین محموله گندم از بندرانزلی خبر داد و گفت: این محموله در کارخانجات مراغه تبدیل به محصول آرد شده و در نهایت به کشورهای همجوار همچون عراق صادر می شود.

به گزارش در گیلان به نقل از ایسنا

، حمیدرضا آبایی در جمع خبرنگاران، از تخلیه و خروج اولین محموله گندم به صورت حمل یکسره از بندرانزلی خبر داد و اظهار کرد: این محموله نزدیک به سه هزار تن از مبدا بندر آستاراخان روسیه به بندرانزلی وارد و با همکاری گمرک برای اولین بار به صورت حمل یکسره با نرم تخلیه ۲۰۰ تن در هر ساعت به صورت یکسره تخلیه و بارگیری شد.

وی افزود: این عملیات تحت رویه ورود موقت از بندرانزلی به مقصد شهرستان مراغه خارج شد و قرار است با توجه به ارزانی مسیر و کاهش هزینه های تمام شده و امکانات و توانمندی های بندرانزلی به صورت مستمر این روند ادامه یابد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه محموله مذکور قرار است با انجام پردازش مختلف در شهرستان مراغه به کشورهای دیگر صادر شود، تصریح کرد: این محموله در کارخانجات مراغه تبدیل به محصول آرد شده و در نهایت به کشورهای همجوار همچون عراق صادر می شود.

آبایی با اشاره به شاخص های مهم بنادر در جذب کالا و مشتری، خاطرنشان کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی ممتاز بندرانزلی و نزدیکی و همجواری این بندر به مراکز و شهرستان های دارای کارخانجات تولیدی و راه دسترسی جاده ای ایمن و آسان و همچنین برگزاری جلسات هم اندیشی و نشست های مستمر با مشتریان و معرفی فرصت ها و مزایای قانونی بندرانزلی و ارائه خدمات مطلوب تر، واردات و صادرات کالا در این بندر مورد استقبال صاحبان کالا قرار گرفته است که مطمئنا در آینده نزدیک با توجه به تاثیر مستقیم و مثبت این موضوعات در کاهش قیمت تمام شده، شاهد توسعه و افزایش روند رو به رشد تخلیه و بارگیری خواهیم بود.

وی بندرانزلی را قدیمی ترین و شاخص ترین بندر حاشیه جنوبی دریای خزر دانست که دارای امکانات و تجهیزات تخلیه و بارگیری کالاهای تحت حمل کشتی ها و کامیون ها بوده و خاطرنشان کرد: همواره این بندر یک بندر مهم برای بازرگانان، تجار و خطوط کشتیرانی در شمال ایران بوده و به عنوان دروازه اروپا برای مبادلات تجاری مورد استفاده قرار گرفته است.