استاندار گلستان با تاکید بر اینکه معلمان باید اعتماد به نفس را در دانش آموزان ایجاد نمایند، اظهار کرد: پرسیدن، الفبای توسعه است و دانش آموزان باید پرسشگر و مطالبه گر پرورش یابند.

به گزارش در گیلان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر هادی حق شناس صبح امروز دوشنبه یکم مهر در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در مدرسه تربیت و نبوت شهرستان آق قلا، ضمن گرامیداشت این ایام، تصریح کرد: دوره ابتدایی طلایی ترین دوران تحصیلی محسوب می شود و باید این دوران توسط دانش آموزان و معلمان قدر دانسته شود.
وی افزود: همه مدیران امروز جامعه محصول آموزش و پرورش هستند و فعالیت های مدیران نشان دهنده کیفیت کار آموزش و پرورش است.
استاندار گلستان یادآور شد: دانش آموزان امروز برای اجرای تغییرات در مدیریت شهری، ارتقا و توسعه کیفی فعالیت ها در آینده باید خوب درس بخوانند و اگر امروز در ارائه خدمات در جامعه نارضایتی هایی وجود دارد بخشی از آن به علت کیفیت نامناسب تحصیل در دوران گذشته بوده است.
دکتر حق شناس خاطر نشان کرد: مدارس باید کیفیت را سرلوحه کار خود قرار دهند چرا که دانش آموزان آینده سازان این کشورند و محصول آموزش و پرورش در دانشگاه ها نمایان می شود و محصول دانشگاه ها خود را در جامعه نشان می دهد.
وی ادامه داد: این یک زنجیره به هم پیوسته است و اگر زیر بنای آن درست پایه ریزی نشود آینده کشور شرایط مناسبی نخواهد داشت.
استاندار گلستان گفت: هر پولی که در آموزش و پرورش هزینه می شود به مثابه سرمایه گذاری است و باید در بحران ها به آموزش و پرورش توجه ویژه ای شود.
وی افزود: جایگاه انسان توسعه یافته از بزرگترین کارخانه ها، بلندترین ساختمان ها و بهترین خیابان ها در کشور فراتر است .
دکتر حق شناس با اشاره به مدارس آسیب دیده از سیل، گفت: خوشبختانه امروز از بحران سیل عبور کرده ایم و با همکاری خیرین ۲۴ مدرسه آسیب دیده در مناطق سیلزده در حال بازسازی است که تا کنون ساخت ۱۷ مدرسه با ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی اجرایی شده و قرار داد ساخت باقی مدارس نیز در حال انعقاد است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به آغاز هفته دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: ما در جنگ تحمیلی، آغازگر نبودیم و تنها در دفاع از خود جنگیدیم، امروز نیز اگر چنانچه جنگی در خلیج فارس رخ دهد تنها مدافع هستیم و آغازگر جنگ نخواهیم بود.
لازم به ذکر است امسال ۳۶۲ هزار دانش آموز در حدود ۲ هزار و ۶۰۰ مدرسه در گلستان تحصیل می کنند.