آمار کشته شدگان تصادفات موتورسیکلت در گیلان امسال ۲۳نفر کمتر از پارسال است.

به گزارش در گیلان، رئیس پلیس راه گیلان امروز گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۶۰موتورسوار در تصادفات جاده ای کشته شدند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال که ۸۳نفر بود، ۲۸درصد کمترشده است.
سرهنگ حسین محمد پورعلت کاهش تعداد کشته شدگان تصادفات موتورسیکلت را آموزش موتوسواران و رعایت نکات ایمنی و قوانین راهنمایی و رانندگی اعلام کرد.
وی افزود : از ابتدای امسال تاکنون به ۵هزار و ۵۷۵ موتورسوار در ۲۳۳روستای گیلان در ۴۷مرحله آموزش داده شد.
رئیس پلیس راه گیلان با بیان اینکه مشخصات موتورسوارانی که آموزش می بینند نظیر نام و نام خانوادگی، کد ملی، پلاک موتور، شماره گواهینامه، محل سکونت و بیمه در سامانه پلیس ثبت می شود اضافه کرد: اگر این افراد دچار تخلف شوند با برخورد شدید پلیس مواجه می شوند.
رئیس پلیس راه گیلان با اشاره به توزیع ۲هزار و ۱۳۶کلاه ایمنی رایگان بین موتورسواران گیلانی در سال کنونی گفت: امسال و پارسال ۵هزار و ۶۰۰کلاه ایمنی به ارزش ۳۹۲میلیون تومان بین موتورسواران گیلان توزیع شد.
سرهنگ حسن محمدپور افزود: پارسال روستاهای هدف برای آموزش موتورسواران روستاهای پرتردد و پرتصادف حاشیه شهرهای بزرگ بود اما امسال آموزش حتی در روستاهای دورتر از شهر هم انجام شد.
وی اضافه کرد: در دوره های آموزشی به موتورسواران نکات ایمنی نظیر پوشیدن لباس های شب نما و رنگ روشن در شب و به عابران پیاده تردد در شانه خاکی جاده ها و بر خلاف جهت تردد خودروها آموزش داده می شود.