سه نفر فعالِ فضای مجازی به همراهی تنی چند از فعالین مورد وثوق رسانه ای و بیطرف استان گیلان , تصمیم به همکاری با پلیس فتا و دستگاه محترم قضا در شناسایی ادمین کانال شکلات رنگی و سایر کانالهای فیک و متقلب اینچنینی گرفتند

اساس آنچه که در سایت خبری گیل فام و با عنوان  ” سرانجامی بر بی اخلاقی های فضای مجازی شهرستان؛ «شکلات رنگی» در لاهیجان بی رنگ شد! ” در خصوص شناسایی و محکومیت ادمین کانالی به نام شکلات رنگی منتشر شد و در آن مرقومه از سه نفر به عنوان افرادی که به علت همکاری با شاکی به نام آقای پوریا فرهش ، آنها را بخشیده! ایجاد شبهه و شائبه ای در بین خوانندگان و فعالان عرصه ی خبر به وجود آمد که : به چه علت و بسبب کدام همکاری با شاکی ، به آنها رضایت داده شد ! یا اینکه سوء ظن در خصوص این فعالین سیاسی و رسانه ای برچه اساس و مدرکی بوده که سرانجام به نگارش آن متن شد! بر آن شدیم , شرح ساده و دقیقی از این ماوَقَع را بنویسیم تا خوانندگان را به دقت بیشتری نسبت به حقیقت مطلب دعوت نماییم.

براساس انچه در شکایت اولیه مطرح شده بود, تنها به دلیل درجِ مطلب منتشر شده (توهین و افترا به آقای فرهش) توسط یک اکانت ناشناس که مطالب مربوط به کانال شکلات را در گروههای مختلفِ تلگرامی پخش کرده بود, شاکی را بر آن داشت تا مراتب اعتراض و شکایت خود را از صاحبان آن گروهها نسبت به وجود آن مطالبِ توهین آمیز در گروههای مزبور به دستگاه قضا اعلام دارد.

در همین راستا پلیس فتا با دعوت تلفنی از مدیران گروههای تلگرامی بر آن شد تا توضیحات مربوط به این ماوقع را به سمع و نظردادگاه برساند .

مدعوین که تعدادشان بیش از ۵ یا ۶ نفر بودند در اظهارات خود در پلیس فتا بیان داشتند که; در مورد مطلب درج شده در این گروه ها، به دلیل فعالیت کم در گروه و فیلترینگ تلگرام ، مطمئناً بی اطلاع بوده و با مطالب مورد نظر مواجه نشده و درصورت اطلاع و یا تماس هر کاربرِ معترض ,حتما و قطعاً اقدام به حذف مطلب مینمودند.

علی ایّ حالٍ , از جمع مدیران گروههای تلگرامی که در صحن گروهشان مطلب شکلات رنگی موجود بود تنها این سه نفر , بعلت حساسیت امر و مبارزه با هر گونه جعل نویسی , بیحرمتی و حفظ اخلاق در فضای رسانه در کمال صداقت و شهامت و به پیشنهاد خودشان در نهایتِ صداقت و دلسوزی, کمال همیاری و معاونت را با پلیس فتا موردِ بذل داشته که همکاری و دقت نظر این عزیزان موجباتِ اثبات بی تقصیری خود و توقف در دادخواهی اولیه شاکی گردید.

این سه نفر فعالِ فضای مجازی با توجه به اینکه از فعالین مورد اعتماد و سرشناس سیاسی ، اجتماعی و رسانه ای شهرستان و استان میباشند به همراهی تنی چند از فعالین مورد وثوق رسانه ای و بیطرف استان گیلان , تصمیم به همکاری با پلیس فتا و دستگاه محترم قضا در شناسایی ادمین کانال شکلات رنگی و سایر کانالهای فیک و متقلب اینچنینی گرفتند که این پیگیریها و همکاریها , مُنتج به شناسایی و محکومیت ادمین واقعی کانال شکلات رنگی بنام ( افشین ر ) شد.

پیگیری برای شناسایی و معرفی سایر کانالهای توهین کننده به افراد و شخصیت های حقیقی و حقوقی از سوی نهادهای مربوطه ادامه دارد

والسلام

حجت خوش سیرت
مرتضی پور مقدم
آریا سرفراز