مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) آستارا گفت: کارفرمایان به ازای بکارگیری هر مددجو یا فرزند وی، ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت دریافت می کنند.

به گزارش در گیلان به نقل از ایرنا، بهرام تسلی نیا روز جمعه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: در صورت بکارگیری مددجو و فرزند او، سهم بیمه کارفرما به مدت سه سال توسط کمیته امداد پرداخت می شود و اگر مددجو دارای توانایی، انگیزه و مهارت فنی متناسب با شغل باشد، از آموزش رایگان بهره مند می شود.

وی اظهار کرد: برای نخستین بار ۱۶ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به مددجویان روستایی آستارا اختصاص یافته است و هر متقاضی می تواند برای طرح خود تا سقف ۳۲۰ میلیون ریال وام با سود چهار درصد دریافت کند.

مدیر کمیته امداد آستارا گفت: تسهیلات کشاورزی، دامپروری، کارگاه‌های تولیدی، خرید خودرو و مشاغل خانگی سبب درآمد پایدار مددجویان خواهد شد.

تسلی نیا اضافه کرد: کمیته امداد پس از اعطای تسهیلات به مددجویان، تا رسیدن به شرایط درآمدزا و تامین معیشت زندگی از آنها حمایت می کند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است و ۲ هزار و ۶۱۶ خانوار با چهار هزار و ۹۰۰ نفر جمعیت، تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) آن هستند.