استاندار گیلان گفت: پیش‌بینی می‌شود که امسال بالغ بر ۳۵ هزار نفر از مردم گیلان در راهپیمایی اربعین شرکت کنند از این رو باید ظرفیت‌های خدمات‌رسانی به زائران افزایش پیدا کند.

به گزارش در گیلان ،  ارسلان زارع عصر دیروز در جلسه ستاد اربعین استان گیلان اظهار داشت: همه مراسمات، آیین‌ها و عزاداری‌های حسینی در گیلان با شکوه و حضور همه جانبه مردم در تمام شهرستان‌های استان به شایستگی برگزار شد و از تلاش فرمانداران، تأمین‌کنندگان امنیت و رؤسای شورای تأمین شهرستان‌ها تشکر می‌کنم.

استاندار گیلان ضمن تقدیر از پیگیری‌های فرمانده سپاه قدس گیلان، فرمانداران شهرستان‌ها و رؤسای ستاد اربعین بابت تلاش‌هایشان برای خدمات‌دهی به زائران اربعین خاطرنشان کرد: اربعین حسینی یک رویداد بزرگ جهانی و نمایش اقتدار مسلمانان و شیعیان است.

زارع با بیان اینکه خدمت‌دهی در ستادهای اربعین باید فراتر از چهارچوب‌ها و وظایف سازمانی و اداری باشد اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین دستاوردهای اربعین حسینی ایجاد انس، الفت، دوستی و اتحاد و شور و نشاط برای مسلمانان در این راهپیمایی عظیم است.

وی با تأکید بر اینکه باید همه تدابیر و تمهیدات لازم برای بهره‌وری درست و اصولی از رویداد بزرگ اربعین به لحاظ سیاسی و دینی اتخاذ شود تصریح کرد: لازم است که از ظرفیت‌های خیرین و مشارکت‌های مردمی در این حرکت باشکوه و عظیم استفاده شود.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به میزبانی این استان از زائران غیرایرانی در اربعین حسینی تأکید کرد:  پیش‌بینی می‌شود که امسال تعداد زائران غیرایرانی در مرز آستارا افزایش یابد که لازم است تصمیمات و تمهیدات مناسب برای خدمات‌رسانی مطلوب اتخاذ شود.

وی با بیان اینکه طبق پیش‌بینی‌، امسال بالغ بر ۳۵ هزار نفر از استان گیلان در راهپیمایی اربعین شرکت می‌کنند خاطرنشان کرد: باید ظرفیت‌های خدمات‌رسانی به زائران افزایش پیدا کند و انتقال زائران داخلی و خارجی نیز به شایستگی انجام شود.

سرهنگ پاسدار حسین مصطفی‌پور، معاون هماهنگ‌کننده سپاه قدس گیلان نیز در این جلسه اظهار داشت: مجموعه سپاه در کنار ادارات مختلف در شهرستان آستارا تلاش می‌کنند که برنامه استقبال و میزبانی، اسکان، انتقال و پذیرایی از زائران خارجی در مرز آستارا به بهترین نحو انجام شود.