مردم سیاهکل با مداحی سیاسی یک کاندیدا در این شهر برخورد کردند و مانع برگزاری مداحی سیاسی در شهرشان شدند

به گزارش  در گیلان به نقل از ابریشم پرس  ، مردم سیاهکل با مداحی سیاسی یک کاندیدا در این شهر برخورد کردند و مانع برگزاری مداحی سیاسی در شهرشان شدند.

به گزارش خبرنگار ابریشم پرس ،  در مراسم  عزاداری ایام دهه اول محرم  که توسط  یك اداره در سطح شهر سیاهكل  برگزار میشود ، به محض آنکه  كاندیدای مداح  میخواست میكروفون را جهت مداحی سیاسی بگیرد با برخورد قاطع مردم و عزاداران روبه رو شد و اجازه مداحی به وی داده نشد.

علیرغم آنکه استفاده از تریبون های مذهبی توسط کاندیداها و نامزدهای احتمالی انتخابات ممنوع بوده و از سوی نهاد های نظارتی  به همه كاندیداها و هیات های امنای مساجد و تکایا  تاكید شده بود كه هیچ كدام از كاندیداها حق ندارند به سخنرانی بپردازند و در صورت انجام این تخلف به عنوان تخطی از قانون به وزارت كشور و شورای نگهبان برای طی مراحل قانونی در تعیین صلاحیت ها گزارش خواهد شد ،  برخی با هدف  دور زدن قانون در بعضی از اماكن عمومی به مداحی تبلیغی پرداختند كه در شهرستان سیاهكل ، مردم و مراجع اجرایی اجازه برپایی  این مداحی را ندادند.

گویا مردم سیاهكل خود به صورت زودهنگام به یاری نهادهای نظارتی و اجرایی جهت جلوگیری از تخلفات انتخاباتی آمدند.

گفته میشود در هنگام مداحی كاندیدای خاص در لاهیجان،  عزاداران با سردی و اکراه، مداحی وی را همراهی نمودند و همچنین  واکنش های تندی از سوی برخی مداحان اهل بیت داشته است.