معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی اداره‌کل آموزش و پژوهش گیلان در جمع مدیران مدارس شهرستان آستارا گفت: شهرستان آستارا به لحاظ صدور ابلاغ در سطح استان در جایگاه هفدهم قرارگرفته و برای 82/93 درصد از همکاران ابلاغ صادرشده است.

به گزارش پایگاه خبری  در گیلان  به نقل از فارس،محمد امجدی ظهر امروز در کارگاه ضمن‌خدمت ویژه مدیران مدارس این شهرستان در محل سالن اجتماعات کانون اظهار کرد: شهرستان آستارا به لحاظ صدور ابلاغ در سطح استان در جایگاه هفدهم قرارگرفته و برای ۸۲/۹۳ درصد از همکاران ابلاغ صادرشده است.

وی با بیان اینکه آموزش‌وپرورش مورد وثوق مردم بوده و اولیا به آموزش‌وپرورش اعتماد کامل دارند، چراکه فرزندان خود را جهت دست‌یابی به یک زندگی مطلوب به دست معلمان می‌سپارند، گفت: مدیران و معلمان مشکلات خود را پشت درب گذاشته و به‌عنوان یک الگو وارد محیط مدرسه و کلاس درس شوند.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان گیلان ضمن ‌تأکید بر حفظ الگو و محور بودن معلم در جامعه گفت: خدا انبیا را برای هدایت بشر انتخاب کرده و به تبعیت از انبیا، معلمان در سطح مدارس وظیفه تعلیم و تربیت را عهده‌دار هستند.

امجدی با بیان اینکه سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش چراغ هدایت بوده و راه را به ما نشان می‌کند، تصریح کرد: سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش زیرنظام به نام‌های مدیریت و راهبری، برنامه درس ملی، تربیت‌معلم و تربیت نیروی انسانی، تأمین فضا و تجهیزات، منابع مالی، پژوهش و ارزشیابی دارد.

وی برای سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش هشت هدف کلان، ۱۵ راهبرد کلان، ۲۳ هدف عملیاتی و ۱۳۱ راهکار دانست و بیان کرد: پیشنهاد می‌شود مدیران و کارکنان آموزشی مدارس سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش را یک‌بار مطالعه کرده و کتابچه آن را همراه خود داشته باشند.