فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا از دستگاه های اداری این شهرستان خواست، با برنامه ریزی و ارائه طرح اشتغال جوانان، گام های بلندی جهت رفع مشکلات ازدواج و مسکن آنها بردارند.

به گزارش پایگاه خبری  در گیلان  به نقل از ایرنا، به گزارش خبرنگار ایرنا حسن رستم زاد روز شنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان در فرمانداری آستارا افزود: حضور جوانان نخبه علمی، فرهنگی، ورزشی و هنری در این جلسات ضروری است و باید از ایده های آنها در مسیر توسعه پایدار شهرستان بهره مند شویم.

وی ادامه داد: جلسات این ستاد باید کاربردی باشد و تحقق تصمیم ها و مصوبات آن، از سوی دستگاه های مرتبط تا حصول نتیجه نهایی پیگیری شود.

وی بیان کرد: جوانان فعال و نخبه حوزه های مختلف، شایسته تجلیل هستند و باید با مهارت آموزی در صنوف مورد علاقه، زمینه اشتغال و کسب و کار آنها را فراهم کنیم.

رستم زاد گفت: باید به مناسبت هفته دفاع مقدس برنامه های فرهنگی و هنری برای انتقال مفاهیم ایثار و شهادت به نسل جوان برگزار شود و دستگاه های متولی در این زمینه همکاری کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار آستارا هم گفت: تقویت برنامه های فرهنگی جوانان باید در طول سال مدنظر باشد و در تابستان، برنامه های خوبی در نوار ساحلی آستارا برای قشر جوان برگزار شد.

سامان ساسانیان افزود: همایش سازمان های مردم نهاد آستارا به زودی با شرکت یکصد نفر از اعضای آنها در سالن شهرداری برگزار خواهد شد، تا مشکلات سمن ها و موانع مشارکت جوانان در آنها بررسی شود.

وی بیان کرد: همایش علمی توسعه بومی بر پایه ایده های محلی نیز، امسال با همکاری دانشگاه ها و مراکز آموزشی در آستارا برگزار خواهد شد و همکاری سمن ها و جوانان در این راستا ضروری است.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.