کریستیانو رونالدو با چهار گلی که دیشب در بازی پرتغال مقابل لیتوانی به ثمر رساند حالا رکورددار بیشترین گل ملی در میان بازیکنان اروپایی است و به علی دایی در صدر جدول گلزنان ملی دنیا نزدیک می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری  در گیلان ، کریستیانو رونالدو، ستاره بزرگ فوتبال پرتغال دیشب در دیدار تیم ملی کشورش مقابل لیتوانی در مقدماتی یورو ۲۰۲۰ خوش درخشید و در جریان پیروزی ۵-۱ پرتغالی‌ها چهار گل از گلهای تیم ملی کشورش را وارد دروازه حریف کرد. رونالدو با این گلها حالا تعداد کل گلهای ملی خود را به عدد ۹۳ رسانده و به عنوان بهترین گلزن ملی تاریخ اروپا به رکورد جهانی علی دایی نزدیک می‌شود.

علی دایی، اسطوره فوتبال کشورمان در حال حاضر با ۱۰۹ گل زده ملی در صدر فهرست بهترین گلزنان ملی تاریخ فوتبال قرار دارد ولی رونالدو با این گلها حالا ۹۳ امتیازی شده و با زدن ۱۶ گل ملی دیگر می‌تواند به رکورد علی دایی برسد.

رونالدو حالا در فهرست بهترین گلزنان فوتبال ملی دنیا فاصله خود با نزدیک‌ترین رقیبش فرانتس پوشکاش را ۹ گله کرده. پوشکاش با ۸۳ گل ملی بعد از رونالدو در رتبه سوم این فهرست قرار دارد.

با توجه به اینکه علی دایی حالا بازنشسته شده ولی بعید به نظر می‌رسد کریستیانو به این زودی‌ها قصد کنار گذاشتن فوتبال ملی را داشته باشد او از این شانس برخوردار است که خود را به رکورد خارق‌العاده دایی برساند. تیم ملی پرتغال در مقدماتی یورو ۲۰۲۰ چهار بازی دیگر در پیش دارد و رونالدو اگر در این بازی‌ها مثل دیشب درخشان ظاهر شود شانس زیادی برای کم کردن فاصله‌اش با دایی دارد.

پرتغال در صورت راه‌یابی به مرحله نهایی رقابتهای یورو۲۰۲۰ چندین بازی دیگر فرصت خواهد داشت و پرتغالی‌ها ضمن دفاع از عنوان قهرمانی خود فرصت ایده‌آلی در اختیار رونالدو قرار خواهند داد تا با جبران ۱۶ گل فاصله خود با دایی او را از تخت بهترین گلزن تاریخ فوتبال ملی به زیر بکشد.