استاندار گیلان در نشست کمیسیون دانشجویی گفت : ارتقای سطح کیفی دانشگاه های گیلان با همت جمعی محقق می شود.

به گزارش پایگاه خبری  در گیلان،  استاندار در نشست کمیسیون دانشجویی که در آستانه بازگشایی دانشگاه ها برگزار شد  بر لزوم تأسی همه اقشار به ویژه جوانان از درس ‌های قیام عاشورا که مهمترین آن استقامت، آزادگی و کرامت انسانی است، تاکید کرد و گفت : در همه عرصه ها به ویژه در حوزه آموزش عالی باید برای اشاعه فرهنگ عاشورایی تلاش کرد.
ارسلان زارع تصریح کرد : در بخش آموزشی علاوه بر غنای علمی ، باید بالندگی معرفتی و ارتقای سجایای اخلاقی مورد توجه ویژه قرار گیرد.
وی با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای استقبال از دانشجویان در سال تحصیلی جدید گفت : امیدواریم با همت جمعی برای بهبود سطح کیفی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی به نتایج مطلوبی دست یابیم.
وی با بیان اینکه تلاش می کنیم که فارغ التحصیلان دانشگاهی در گیلان جذب بازار کار شوند و موجبات توسعه استان را فراهم کنند تصریح کرد :  در همین راستا دستگاه‌های اجرایی نسبت به بهره گیری از این ظرفیت ارزشمند توجه ویژه ای داشته باشند.
استاندارگیلان به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه امسال به عنوان رویداد بزرگ ملی اشاره کرد و افزود : دانشجویان به عنوان قشری آگاه و تاثیرگذار در جریان سازی های فرهنگی – اجتماعی، می توانند در نشاط ، پویایی و افزایش مشارکت مردم در انتخابات نقش مهمی داشته باشند.
ارسلان زارع خاطرنشان کرد : تقویت رقابت و مشارکت مردم در انتخابات و حضور احزاب و افکار مختلف در این رویداد سرنوشت ساز می تواند در قالب برگزاری کرسی های آزاداندیشی ساماندهی شود.