پوستر نخستین سوگواره عکس عاشورایی سازمان بسیج مساجد و محلات سپاه قدس گیلان در رشت رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری  در گیلان  به نقل از تسنیم ،پوستر نخستین سوگواره عکس عاشورایی سازمان بسیج مساجد و محلات سپاه قدس گیلان ظهر امروز در رشت رونمایی شد.

فرمانده سپاه قدس گیلان در این مراسم اظهار داشت: جهت ترویج فرهنگ عاشورا در استان و استفاده از ابزار هنر و عکاسی برای تبیین این فرهنگ، مسابقه‌ای با عنوان نخستین سوگواره عکس عاشورایی با محوریت بسیج مساجد و محلات سپاه قدس گیلان در این استان برگزار می‌شود.

سردار محمد عبدالله‌پور تصریح کرد: عکاسان گیلان می‌توانند تصاویری با موضوعات نحوه برگزاری مراسمات و آیین‌های عزاداری محرم، نگاه خلاقانه به واقعه عاشورا و محرم و کودکان در عزاداری‌های محرم به آدرس SOGVAREH.GUILAN98.@GMAIL.COM ارسال کنند.

وی با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ عاشورایی و ماندگاری آن در سطح جامعه خاطرنشان کرد: شرکت در مسابقه نخستین سوگواره عکس عاشورایی با محوریت بسیج مساجد و محلات سپاه قدس گیلان برای عموم آزاد است و علاقمندان می‌توانند تا ۳۰ مهر ماه آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

استاد عالی حوزه علمیه گیلان نیز در این مراسم با اشاره به  الفبای قیام امام حسین(ع) اظهار داشت: امام حسین(ع) فرمودند که من برای سلطه قیام نکردم بلکه جهت احیای دین اسلام و احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه قیام کردم.

آیت‌الله سید مجتبی رودباری با بیان اینکه امام حسین(ع) به نماز اول وقت تأکید داشتند خاطرنشان کرد: به طور کلی دین اسلام برای جماعت و تجمع مسلمانان جهت احیاء ارزش‌های الهی اهمیت بسیاری قائل شده است و امام حسین(ع) نیز قیام کردند تا از بروز انحرافات در جامعه جلوگیری کنند.

وی هدف اصلی قیام امام حسین(ع‌) را احیای امر به معروف و نهی از منکر اعلام کرد و ابراز داشت: امر به معروف و نهی از منکر موجب آبادانی جامعه می‌شود و عدم اجرای این فریضه باعث بروز صدمات مختلفی می‌شود.

به گزارش تسنیم، در انتهای این مراسم پوستر نخستین سوگواره عکس عاشورایی سپاه قدس گیلان رونمایی شد.