استاندار گلستان، تقویت تعاونی و بخش خصوصی را تنها راه نجات اقتصاد کشور دانست و اظهار کرد: بهترین، متفکرترین و مدبرترین افراد باید به عنوان مدیران عامل تعاونی ها انتخاب شوند تا بتوانند به اهداف مورد نظر رسیده و سودآوری و بهره وری لازم را داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری  در گیلان به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر هادی حق شناس پیش از ظهر امروز پنجشنبه ۱۴ شهریور در چهاردهمین دوره معرفی تعاونی های برتر استان، با بیان اینکه در اصل ۴۳ به موضوع تامین نیازهای اساسی مثل مسکن، پوشاک، بهداشت و تامین شرایط لازم برای اشتغال همه اعضای جامعه اشاره شده است، گفت: بر اساس اصل ۴۳ قانون اساسی، ضوابط اقتصادی برای استقلال و خودکفایی اقتصاد ایران مطرح شده و این قانون، راهکارهای رسیدن به استقلال اقتصادی را بیان می کند.
وی با تبیین اصل ۴۴ قانون اساسی، خاطرنشان کرد: اصل ۴۴ قانون اساسی در سال ۸۵ توسط مقام معظم رهبری تفسیر شد و مجلس شورای اسلامی وقت نیز این تاکیدات مقام معظم رهبری را به قانون تبدیل کرد تا همه بخش‎های قابل واگذاری دولتی به بخش خصوصی و تعاونی سپرده شود و بخش دولتی مکمل تعاونی و بخش خصوصی شود.
استاندار گلستان بیان کرد: در برنامه پنجم توسعه و پس از آن هدف گذاری شده که ۲۵ درصد اقتصاد ایران تعاونی شود اما در خوش بینانه‎ترین حالت اقتصاد کشور از بخش تعاونی به ۶ درصد هم نرسیده است و باید بیندیشیم چرا با توجه به اینکه تاکیدات زیادی به بخش تعاونی وجود دارد، این اتفاق افتاده است.
دکتر حق شناس با اشاره به مشکلات متعدد در حوزه تعاونی ها و بخش خصوصی، اظهار کرد: مشکلاتی در برخی از شرکت‎های غیر دولتی وجود دارد که بخش دولتی برای حل آن باید کمک کند.
وی فلسفه تشکیل تعاونی ها را انباشت فکر و اندیشه بیان کرد و افزود: افراد متفکر و خلاق باید در قالب شرکت های تعاونی گرد هم آیند و با تضارب آرا، افکار و عقاید، راه کارهای درست برای هزینه کرد منابع مالی موجود خود بیندیشند.
گفتنی است در در این مراسم از کتاب «تعاونی های برتر استان» که شامل معرفی تعاونی های برتر، مشخصات و علل موفقیت آنها می باشد، رونمایی شد.
همچنین از تعاونی های برتر در حوزه های مختلف کشاورزی، صنعتی، فرش، خدماتی و …. تقدیر شد